Mitä siellä oikein tehdään. Mitä haudataan maan alle ja Mitä myllyt kehittävät ympäristöön.
Kuka siivoaa romut kun mylly on jauhanut sähkönsä.
Eläimet menettävät kotinsa pelkäävät vilkkuvia valoja. Sitten ihmetellään kun sudet, karhut ja ilvekset tulevat asutusten lähelle.Maakotkat ja joutsenet murskaantuvat lapoihin.
Vihreiden pitäisi olla luonnon puolella mutta yksikään teistä ei ole käynyt katsomassa Mitä tuhoa nämä tuulivoimapuistot aiheuttavat maaseudulla.
Miksi näitä tuulivoimapuistojen ei pystytetä kaupunkien liepeille. Siellähän sitä sähköä tarvitaan ei maaseudun luonnossa.
Onko teillä periaate: poissa silmistä, poissa mielestä?
Miksi nämä hilavitkutyimet eivät pyöri kun tuulee. Useinkin niitä seisotetaan silloin. Pidetäänkö sähkön hintaa tällä korkeana?
Haloo vihreät. Koska käytte tuulivoimalatyömaalla katsomassa
5
162
Vastaukset
- Anonyymi
Oikein . Kerrostaloi sinne pitäis rakentaa . Halpoja asuntoja tarvitaan .
- Anonyymi
Muuttakaa maalle.
Muutamassa kunnassa on nyt kokeilu uusien asukkaiden saamiseksi kuntaa.
Viikon saa asua ilmaiseksi paikkakunnalla. Pohjois-Satakunnassa ja Pirkanmaalla on tällainen kokeilu.
Ikävää kunnäissä pikkukunnissa joudutaan purkamaan rivitaloja sen takia kun niihin ei löydy asukkaita. Vuokrahinnat kolmasosa kaupunkien hinnoista.
Tervetuloa!
Ainut on nuo tuulimyllyt mitkä pilaa maiseman. Kunnat haalivat niitä kiinteistöverojen toivossa.
- Anonyymi
Meillä voimalat näkyvät keskikaupungille paikoin.
- Anonyymi
Meillä pilaavat mökkimaiseman.
Maaseudulla asuinkiinteistöjen ja vapaa-ajan asuntojen hinnat laskevat kuin lehmän häntä. Mitä enemmän myllyjä pyörii lähellä sitä halvemmalla pitää talonsa myydä. - Anonyymi
Meillä koirat ja kissat pelkäävät iltaisin noita punaisia välkkyviä valoja ja huminaa.
Ei ihme jos metsän eläimet ovat pakokauhussa.
Eikö näitä vihreiden ilmaisen sähkön voimalaitoksia voi pystyttää sinne missä niitä tarvitaan. Ei niitä tarvita maaseudulla tuhoamassa luontoa vaan asutuskeskusten lähellä missä kaapelit ym. On jo valmiina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 275364
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333593Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533502Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu263397Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1232990Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod322717Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint212409Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1202380MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142205- 412112