Minulla on autovakuutus LähiTapiolassa. Aiemmin laskut tulivat paperisina ja ne oli sinällään helppo maksaa.
Nykyisin laskut jäävät piiloon jonnekin LähiTapiolan verkkopalveluun. Useamman laskun olen huomannut vasta siinä vaiheessa kun olen saanut tekstiviestin että minulla on lasku erääntynyt:
"Hei! Huomasimme, että sinulla on erääntynyt vakuutusmaksu. Olemme lähettäneet sinulle laskusta viestiä aiemmin sähköpostiisi. Voit maksaa laskun verkkopalvelussamme. Näin säästä 5 e muistutusmaksun! Elämänturvaterveisin LähiTapiola"
Mitään sähköpostiviestejä ei ole koskaan tullut joista ilmenisi että on joku lasku maksamatta.
Kummallista ettei tuommoinen miljardifirma kykene lähettämään asianmukaista sähköpostiviestiä tai tekstiviestiä saapuneista laskuista ajoissa.
LähiTapiolan ilmoitukset laskuista
Anonyymi-ap
2
540
Vastaukset
- Anonyymi
Tilaa e-lasku tai paperilasku tai edes se sähköpostimuistutus. Eikö tuo ole hyvä asia, että saa ilmaisen tekstarimuistutuksen vaikka asian olisi voinut vain hoitaa itse? Tai saada suoraan maksullisen muistutuksen
- Anonyymi
Voit pyytää lähettämään laskun myös paperipostina, jos luotat Postin toimintaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 427362
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533662Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu463544- 623288
- 512974
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/512812Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342799Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302464IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1851820- 471541