Purra persu leikkaa humanitääristä apua ja toivoo kannatuksen nousevan. Viimeksi leikkasi 50milj. euroa. Kun katselen eri puolilta maailmaa kuvia lapsista, joilta on viety kaikki. Gatzassa tapettu tuhansia pieniä lapsia, loput kärsii nälkää, sairauksia, kodittomuutta, sodan traumoja. Siis pienten lasten kärsimyksellä haetaan kannatusta persuille. Jos joku äänestää persuja edellä mainittujen ansiosta, niin onneksi olkoon. Täysin tunteeton, empatia kyvytön Purra johtaa puoluetta, tuoden myös suomeen heikompi osaisille pelkkää kurjuutta. Miten ihmeessä osasta suomalaisista tuli täysin idiootteja äänstäen kyseistä puoluetta???
Persujen kannatus
Anonyymi-ap
8193
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
oletko avustusjärjestössä palkallisena ?
Persut eivät ole mitenkään empaattisia.Ihmettelen miten ne kohtelee omia pentujaan kun vihaavat toisten.Sitten nämä hullut vielä väittää että Gazan tapahtumat eivätbole totta.Eipä silti.Niinhän on näitä äärioikeistolaisia,jotka väittävät että juutalaiset keskitysleireissä olivat lavastusta.Normaali ihminen tajuaa tosiasiat.Persuissa on liikaa henkisesti kehittymättömiä.Ja muuten.Kun leikkaavaat kehitysavusta niin Suomeen on lisää pyrkijöitä.Ei kannattais suomalaisten vouhottaa.Apua ollaan itse tarvittu ja tullaan tarvitsemaan Maailman tilanne huononee päivä päivältä eikä Suomi ole joku lintukoto.
Populismi on tehokas ase kun sitä osaa käyttää oikein. Viime eduskuntavaaleissa moni meni halpaan. Myöhemmin ovat ihmisten silmät auenneet ja jengi on tajunnut mitä Persut todellisuudessa on. Kannatus on romahtanut ja jäljelle on jäänyt se pieni kannattajaryhmä, joille Perussuomalaisuus on enemmän kultti tai uskonto, kuin pelkkä puolue. Puolueen ja sen puheenjohtajan näköisiä, empatia kyvyttömiä, tunnevammaisia, kovia arvoja kannattavia impivaarajuntteja, joilla tärkeimmät prioriteetit ovat halpa kalja ja bensa ja maahanmuutosta öyhöäminen. Ja huomio, nimenomaan on BENSA. Elämässä pitää olla bensan ja grillimakkaran käry.
Suomenko pitäsi olla koko maailman hyväntekijämaa ?'
''Suomi on rikas teollisuusmaa. Rahaa riitää''
Näin on joskus ollut muttei enää.
Tulevaisuuden toivot eivät voi hyvin....
https://www.keski-uusimaa.fi/uutissuomalainen/8518674
''Miten ihmeessä osasta suomalaisista tuli täysin idiootteja äänstäen kyseistä puoluetta???''
Sattuuhan sitä...
Onneksi ihminen on oppiva eläin. Se todistetaan 2027 ek-vaaleissa.
PS puolue on epätoivoinen. Kaikella mahdollisella niitten pitää yrittää
saada jokunen kannattaja lisää. PS on passé.
Ei perussuomalaisilla ole muita kuin halpamaisia keinoja,
joilla saa halpamaisten äänet.