Onko tästä yrityksestä jollakulla omakohtaisia kokemuksia? Itse kaksi kertaa käyneenä ja molemmilla kerroilla vanhempi mieshenkilö myyjänä. Vähän äksyilevä asiakaspalvelija ja hintaa kyllä osasi pyytää.
Suomen Työkalupori
Anonyymi-ap
9625
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Firman nimi on kyllä ainakin niin typerä, että en astuisi sisään.
Nimi on kieltämättä typerä. Oon käynyt pari kertaa vanhassa paikassa ja pari tässä uudessa. Hinnat on aina ollut suolatut kun on enemmän bisnes to bisnes kauppa.
En tiedä kuka on omistaja mutta myyjien olemuksesta päätellen lafkassa on jotain johtajuus kysymyksiä.
Kerran käynyt sen jälkeen kun yhdistyi sen toisen työkalukaupan kanssa.
Taidat nyt puhuu ihan eri firmasta eli Suomen Kiinnikekeskuksesta! Sen osti ne helsinkiläiset sijottajat. Huhuja kuuluu et työntekijöitä lähtee ja palvelut myös. Huollotkin loppu.
Suomen työkaluporilla nyt taitaa olla vanhat kupet olleet pomoina alusta asti monta vuosikymmentä. Sillä on ihan yksityinen omistaja (t) kai?? Ja varmaa ny saksalaiset Stahlwillen työkalut maksaa vähän eri sarjassa ku kiinapoikien tavara naapurissa.
Onks toi Työkalupori Puuilon vieressä, missä ei yhtään autoa koskaan pihassa.
Taitaa hinnat työkaluilla olla maltaita..
Hhahhhaaaaaaaaaaa
Siellä on vanhaa ja nuorta myyjää näkyny. Ammattiluokan työkaluja sieltä saa. Oikeita saksalaisia. Eihän ne halpoja ole, mutta kestää. Ja ne hankkii kyllä jollei itellä ole paikan päällä niin sitte tilataan. Taitaa se vanha mies olla se pomo 😅
Niin osasi, nuori myyjä ei olisi osannut hintaakaan sanoa ilman, että käy kysymässä sitä siltä vanhemmalta äijältä joka hallitsee työnsä ja tietää kaiken.
Muuten, näitä vanhempia äijiä ei koskaan näe somettamassa työpaikallaan työaikana, koska he ovat tunnollisia työntekijöitä, ja tietävät mitä kuuluu työaikaan ja mitä ei kuulu. Yrityksen johtajana kieltäisin kännykän tuomisen työpaikalle. Vsin tauolla sen käyttö on ok, omalla ajalla, ei työajalla.
Ei toi firma ole kauan pystyssä. Käy niinku aikoinaan Työkalukolmiolle.
On vanha vakavarainen yksityinen ossakeyhtiö. Kyllä siellä kauppa käy , vaikka ei tyhjätaskuja ole naapurikaupan tapaan tavaroita hiplaamassa. Käy se kauppa toki Puuilossakin ihan hyvin.
Kyllä se pystyssä pysyy, työkalukolmion ansiosta.