Trumpin ja Putinin välinen diilitanssi haparoi hiljalleen.

Anonyymi-ap

Olemme seuranneet hidasta tanssia, jossa Trump on askel askeleelta havainnut, ettei Putin vastaa hänen käden­ojennuksiinsa sillä tavalla, jolla toivoisi.
Putin on pysynyt tiukasti vaatimuksissaan, eikä Trump ei ole päässyt tekemään diiliä. Hän joutunut myöntämään – kenties ensin itselleen – ettei Putin olekaan hyvä kumppani. Huhtikuun lopulla Trump suorastaan avautui Venäjän itsevaltaiselle johtajalle sen jälkeen kun Venäjä oli iskenyt Kiovan siviilialueisiin.
– Vladimir, LOPETA! 5 000 sotilasta kuolee viikoittain. Tehdään rauhansopimus VALMIIKSI! Trump kirjoitti sosiaaliseen mediaan.
Trump on sosiaalisen median viesteissään myös vihjannut, että Kreml ”vain leikittelee hänen kanssaan”.

Ukrainan vaara joutua Yhdysvaltojen hylkäämäksi on pienentynyt viime viikkoina. Ei vielä pitkälle meneviä johtopäätöksiä siitä, mitä Yhdysvallat on päättänyt tehdä Ukrainan suhteen.
Yhdysvaltojen ulkopolitiikassa tapahtuu Ukrainan tai Venäjän suhteen lähiaikoina dramaattisen nopeaa muutosta.
– Perustan tämän spekulaationi siihen, että ulkoministeriössä on vieläkin vanhan kaartin Venäjä-asiantuntijoita..
– esimerkiksi Marco Rubion sielussa elää vielä pieni osa, joka haluaa puolustaa demokratiaa ja kuiskaa pomonsa korvaan Ukrainan tukemisen tärkeyttä.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

        Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
        Kauhava
        198
        6888
      2. Ootko rakastunut?

        Kerro pois nyt
        Ikävä
        159
        2036
      3. Onhan sulla nainen parempi mieli

        Nyt? Ainakin toivon niin.
        Ikävä
        113
        1688
      4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

        Himmailet???? Mitä pelkäät?????
        Ikävä
        51
        1390
      5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

        Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
        Ikävä
        55
        1228
      6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

        Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
        Kauhava
        50
        1098
      7. Älä mies pidä mua pettäjänä

        En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
        Ikävä
        100
        1064
      8. Reeniähororeeniä

        Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
        Kouvola
        7
        996
      9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

        Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
        Maailman menoa
        251
        944
      10. Kävit nainen näemmä mun

        Facessa katsomassa....
        Ikävä
        41
        929
      Aihe