Ketä julkkis nainen asuu tai on asunut munamajoituksessa?

Ja onko kyseessä ollut pakon sanelema ratkaisu?
11307
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Lounais-Suomessa sanotaan että ketä kun pitäisi sanoa että kuka.

Äänestä
  • Tarkoittaako munamajoitus kanalaa 🐤🐤🐔🐔 ?

    Äänestä

  • Vaikka sanottaisi Länsi-Suomessa miten, niin eiköhän olisi asiallista tällaisella palstalla, mitä lukee muutkin, kun länsisuomalaiset, käyttää kysesessä lauseessa suomen kielen mukaista ilmaisua kuka. Muualla Suomessa tämä ketä kuulostaa ihmeelliseltä ja oudolta.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Vaikka sanottaisi Länsi-Suomessa miten, niin eiköhän olisi asiallista tällaisella palstalla, mitä lukee muutkin, kun länsisuomalaiset, käyttää kysesessä lauseessa suomen kielen mukaista ilmaisua kuka. Muualla Suomessa tämä ketä kuulostaa ihmeelliseltä ja oudolta.

    Kuten tuolla sanotaan niin Lounais-Suomessa käytetään että ketä eikä Länsi-Suomessa. Eli Varsinais-Suomessa, siellä Turku-Pori -akselilla.

    Äänestä

Mies maksaa kaiken

Äänestä

Enska?

Äänestä
  • Suomen suosituin radiojuontaja ja podcastin pitäjä, aivan älyttömästi tienaava Niko Saarinen on nyt aktivoitunut taas omalla Onlyfans -tilillään. Arvostelee rahasta mm. miesten sitä eli kaikki fanittajat nyt sinne mars mars.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Suomen suosituin radiojuontaja ja podcastin pitäjä, aivan älyttömästi tienaava Niko Saarinen on nyt aktivoitunut taas omalla Onlyfans -tilillään. Arvostelee rahasta mm. miesten sitä eli kaikki fanittajat nyt sinne mars mars.

    Rahat pois miehiltä ja sitä rataa.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Suomen suosituin radiojuontaja ja podcastin pitäjä, aivan älyttömästi tienaava Niko Saarinen on nyt aktivoitunut taas omalla Onlyfans -tilillään. Arvostelee rahasta mm. miesten sitä eli kaikki fanittajat nyt sinne mars mars.

    Oliko Nikolla ja juontajakaverilla mennyt taas sukset ristiin ja lopetti? Ensimmäisestä työpaikasta Niko sai potkut kun ei sopinut yhteen juontajakaverin kanssa. Ilmeisesti ne juontajakaverit on sitten hieman enemmän normaaleja.

    Äänestä

Munamajotus=miehen elätti

Äänestä

Mikä vitun ketä. Se on kuka. Teet sä ton tahallaan,vai ootsä laistanut äikän tunteja?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ja onko kyseessä ollut pakon sanelema ratkaisu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu