Nyt tiedän se on se. Paholainen astui sen sieluun jo varhain.
Babylonin portto
7
457
Vastaukset
- Anonyymi
Ilm. 2:18 Ja Tyatiran seurakunnan enkelille kirjoita: 'Näin sanoo Jumalan Poika, jolla on silmät niinkuin tulen liekki ja jonka jalat ovat niinkuin kiiltävä vaski:
19 Minä tiedän sinun tekosi ja rakkautesi ja uskosi ja palveluksesi ja kärsivällisyytesi ja että sinun viimeiset tekosi ovat useammat kuin ensimmäiset.
20 Mutta se minulla on sinua vastaan, että sinä suvaitset tuota naista, Iisebeliä, joka sanoo itseään profeetaksi ja opettaa ja eksyttää minun palvelijoitani harjoittamaan haureutta ja syömään epäjumalille uhrattua.
21 Ja minä olen antanut hänelle aikaa parannuksen tekoon, mutta hän ei tahdo parannusta tehdä eikä luopua haureudestaan.
22 Katso, minä syöksen hänet tautivuoteeseen, ja ne, jotka hänen kanssaan tekevät huorin, minä syöksen suureen ahdistukseen, jos eivät tee parannusta ja luovu hänen teoistansa;
23 ja hänen lapsensa minä tappamalla tapan, ja kaikki seurakunnat saavat tuntea, että minä olen se, joka tutkin munaskuut ja sydämet; ja minä annan teille kullekin tekojenne mukaan.
24 Mutta teille muille Tyatirassa oleville, kaikille, joilla ei ole tätä oppia, teille, jotka ette ole tulleet tuntemaan, niinkuin ne sanovat, saatanan syvyyksiä, minä sanon: en minä pane teidän päällenne muuta kuormaa;
**> **
> 25 pitäkää vain, mitä teillä on, siihen asti kuin minä tulen.
>
26 Ja joka voittaa ja loppuun asti ottaa minun teoistani vaarin, sille minä annan vallan hallita pakanoita,
27 ja hän on kaitseva heitä rautaisella valtikalla, niinkuin saviastiat heidät särjetään-niinkuin minäkin sen vallan Isältäni sain-
28 ja minä annan hänelle kointähden.
29 Jolla on korva, se kuulkoon, mitä Henki seurakunnille sanoo- Anonyymi
Pieksämäellä asuu yksi iisebel. Lapsena jo näki mikä siitä tulee.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pieksämäellä asuu yksi iisebel. Lapsena jo näki mikä siitä tulee.
Ainakin siitä tuli jotain.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ainakin siitä tuli jotain.
Ainakin hävytön ja Internetiin laittanut räävittämiä vittukuviaan?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ainakin hävytön ja Internetiin laittanut räävittämiä vittukuviaan?
no se on sen juttu ja sen oma asia.
- Anonyymi
ei hänellä mikään paholainen ole ruumiissa.ennenvanhaan sanottiin mielisairaaksi,nyt se on mielenterveys ongelmainen.nämä taudit johtuu siitä kun kaksi mielisairasta saavat lapsia,niin eihän voi syntyä tervettä jälkeläistä.toinen on sukurutsaus.tällaisia syntyy myös lisää kun äiti juo alkoholia odotusaikana.tulevan lapsen aivot vaurioituu jo raskauden ensipäivistä alkaen,sen on lääkärit todenneet.sitten on vielä sukurasitus .mielisairaus siirtyy kaukaisestakin sukulaisesta jälkipolville.älkää väistelkö tosi asioita joutavilla paholaisilla ja selityksillä.
- Anonyymi
myös ympäristömyrkyt vaikuttaa sikiöön.ei ennenvanhaan laitettu mitään puhdistamojätteitä pelloille .nyt sinne laitetaan jos jonkinlaisia myrkkyjä joita pitkä vaikutteisia tuloksia ei tiedetä, ne on vain saatava pois näkyvistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2383286Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3592946Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,161970Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.781836Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e621759Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591642MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,121503- 1221456
Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S01380Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4681374