Alfanaaraista

Anonyymi-ap

On sanottava heti ensiksi, ettei alfanaarasta voi verrata alfamieheen. Ei edes betoja, sigmoja, ja ihan sama vaikka kävisin läpi kaikki aakkoset. Suuri havainto on ollut, että naisia verrataan liikaa miehiin. "Onko sama palkka", "Onko "alfalla" useita partnereita" jne.. vahingollisia väärinkäsityksiä.

Alfanaaras on jotain aivan muuta. Tuskin kukaan osaa sanoa täydellä ymmärryksellä ja nöyryydellä, että millainen nainen on "alfa", sillä naisten elämä on hyvin erilaista miehiin nähden ja ihan perustasolla nainen ja mies on toistensa vastakohtia.

Alfanaaras on ehkä nainen joka huolehtii itsestään ja lapsistaan. Alfanaaras tarvitsee kumppanikseen alfamiehen, joka pitää huolta naisesta ja lapsistaan, muuten ei nainen voi ilmentää erinomaisuuttaan täydellisesti.

Sanoisinkin, että kaikki naiset ovat ihania ja täydellisiä. Ongelma on me miehet nyky-yhteiskunnassa, jossa lähes kaikki miehisyys hirtetään lailla ja sorrolla.

Tsempataan nyt siis miehet. Meillä on tässä maassa maailman parhaat naiset, jotka tarvitsevat meitä nyt enemmän kuin koskaan.

1

81

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Huomaan, että alfan käsite on sinulle kovin vieras. Et ole kovin hyvin sisäistänyt sitä miten kovin monimuotoinen myös alfauroksen rooli on. Alfanaaras ei oikeastaan eroa alfauroksesta muutoin kuin, että alfauroksen rooli on suojella. Alfanaaraalla harvemmin on selkeä suojelijan roolia, vaikka kyllä nekin sen roolin toisinaan ottavat, jollei alfauros ole saatavilla. Sun kannattaa tutustua paremmin erilausten sosiaalisten eläinten laumakäyttäytymiseen ja huomaat, että siellä on aivan selvät roolit, jotka toistuvat aina ja niin ne toistuvat ihmiselläkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      188
      1341
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      122
      1148
    3. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      70
      870
    4. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      48
      864
    5. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      790
    6. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      49
      753
    7. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      53
      712
    8. Kuinka hyvin tunnet mut?

      Kerro musta mies jotain.
      Ikävä
      33
      692
    9. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      60
      689
    10. Nainen, mitä ajattelet minusta?

      Mitä tuntemuksia saan aikaan sinussa? :/
      Ikävä
      47
      670
    Aihe