Ostin tuotteen jossa oli takuu ja se lukee kuitissa.
Tuote hajosi ennen aikojaan ja vein sen takaisin kauppaan. Myyjä katseli tuotetta ja kuittia ja sanoi että valitettavasti tässä ei ole takuuta vaan kuitissa on virhe. Kuitissa oleva takuun myöntäjä oli eri firma kuin mitä tuote oli. Mistä sen voisi tietää kun firma voi tehdä tuotteita eri tuotemerkillä kun takuun myöntäjäkin oli täysin tuntematon.
Mutta kuitissa luki kuitenkin että on takuu mutta ei sitten oikeasti olekaan. Minun talous ei siihen kaadu mutta minusta tuo on kusetus.
Ostin tuotteen jossa on takuu mutta jossa ei ollutkaan takuuta
Anonyymi-ap
3
193
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä myyjäliikkeen pitää vastata myymästään tuotteesta.
- Anonyymi
Takuu on vapaaehtoinen.
Virhevastuu on olemassa, vaikka takuuta ei olisi.
Toisekseen tuollainen kuitin virhe voi kääntyä pian kuluttajan eduksi, jos siitä lähtisi vääntämään, mutta kovin halvan tuotteen kohdalla ei ehkä kannata vääntää. - Anonyymi
Kerrotko vähän mikä tuote ja oliko kuitti edes tämän tuotteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4058859Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1723268- 171744
- 771136
- 761068
- 271055
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta641011Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss79975- 55973
- 65920