Hallitus suunnittelee leikkaavansa kotihoidon tukea

Hallitus suunnittelee leikkaavansa kotihoidon tuen ihmisiltä, jotka ovat asuneet maassa alle kolme vuotta. Se vaikuttaisi myös Suomen kansalaisiin.
4134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ihan oikein. Kannatan. Mutta kerro, miten se vaikuttaa kansalaisuuteen? Tarkoitan sitä, että jos kansalaisuuden saa sormia napsauttamalla ja on vaan jäänyt loisimaan alkuperäiskansan taskuille, niin ihan oikein!

Äänestä
  • Hallitus suunnittelee, että lasten kotihoidon tukea saisi jatkossa vain, jos kumpikin vanhemmista on asunut kolme vuotta Suomessa ennen kotihoidon tuen saamista.

    Äänestä

Kovin ikävää.

Äänestä

Hyvä asia. Köyhät kuolkkoon vaikka paskat housussa. Jos ei ole rahaa nii voi voi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hallitus suunnittelee leikkaavansa kotihoidon tuen ihmisiltä, jotka ovat asuneet maassa alle kolme vuotta. Se vaikuttaisi myös Suomen kansalaisiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu