Ihmetyttää jatkuva glopaali Donald Trump:n vastainen kaupallinen toiminta

Anonyymi-ap

Vaikka ilmeisesti Donald Trump on herkuttelija rahan suhteen uskaltaa hän yrittää laittaa yritysmailmaa ruotuunUSA:ssa.
Suomessaki joitain vuosia sitteen jo enne koronaa eräs rautaketju jakoi osakkaille noin 700 miljoonaa euroa. Yleisesti maailmalla hyväksytää yritystoiminnan ylihinnoittelu jotta voivat jakaa osakkaille mahdolisimman paljon. Osakkaa usein maksaa vain olemattomia summia kun voivat euroopan unionin alueella kierrättää halvimman maan kautta verotuksen. Siksi jako pitäisi pudota oikein alhaiseksi ja siirtää hyöty myyntiin jotta siten ostovoima paranisi huomattavasti. Nyt niin Suomessa ahneille lisää aika paljolti vaikka useimmat heistä saajista ei ole edes pyytäneet.

Nykyisin politiikka koko euroopan unionin alueella pysäyttä toiminnan, vain ahneet yritykset voivat pärjätä ainakin jonkun aikaa, todennäköisesti tulevat pärjään hyvin kun niitä tuetaa valtioiden lukuisilla miljoonilla josta eivät maksa muruaka veroa. Raha kiertää heikosti kun sisämarkkinoilla monessa maassa ostovoima siirtynyt vai perustarvikkeuden ja asumiseen. Esimerkiksi muoti kapenee, kiinostus siihen voi olla mutta ihmiset menee vain halpaketjuun ostaan heikkolaatuista kun ei olisi edes siihen rahaa.

Euroopan unioni on täysin lähellä nollatasoa verrattuna Donald Trump:n tasoon. Ailahtelevat ulostulot Donald Trump:ssa vain kertoo siitä miten voimakkaasti Donald Trump pyrkiirikkoon kartellihinnoitteluja ja sopimuksia joista ei ole iloa USA:lle. Donald Trump hienosti osanut tehdä selväksi euroopan unionin siipeilijöille (minun näkökulma) kuin Donald Trump ajattelisi: "hoitakaa paskakasanne itse kun olette sen aiheuttaneet osaltanne!?" Jos ei USA :n leipä teille (EU) enää maistu niin pysykää poissa älkäkää häiritkö kiireistä aikaamme!(?)

7

231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämänkin tieodonsaantivaatimuksen teki Jenkkiläinen NYT:
      https://t.me/projectcamelotKerry/19982
      BREAKING: URSULA VON DER LEYEN CAUGHT IN €35 BILLION PFIZER SCANDAL — EU COURT ORDERS TEXT MESSAGE RELEASE
      EU on tarkoituksella paljastusten kohteena. Järjestelmä ei ole demokratia, vaan puhdas mafiajohtoinen rikollisjärjestö. Ursula ei ole vielä selvillä vesillä siitä avustajansa palkkaamisesta ilman vaadittavia hakuprosesseja.

    • Anonyymi

      Väärä palsta tällekin höpötykselle!

    • Anonyymi

      Olihan melkoinen avaus jossa ei ole järjen häivää...

    • Anonyymi

      Trump on kyllä varsinainen tehopakkaus, määrätietoinen ja suoraviivainen, ei hötkyile sinne eikä tänne eikä vaihtele mielipiteitään tuhkatiheään ja Ukrainan sodankin lopetti lupaustensa mukaisesti kolmessa päivässä.

      • Anonyymi

        Siis nimenomaan sehän hötkyilee eli on naisten tavoin AILAHTELEVAINEN!


    • Anonyymi

      Suomen media ainakin on tehnyt kaikkensa saadakseen trumpista ja yhdysvalloista Suomen vihollisen. Toivottavasti toimittajapellet joutuvat vastuuseen päivittäisestä mustamaalaamisesta ja valheistaan. Piti trumpista tai ei niin tuo on noloa ja idioottimaista, käytännössä vaarantaa koko valtion turvallisuuden.

    • Anonyymi

      Syy paljastuu, kun kaikki nämä rikokset ihmiskuntaa vastaan tulevat julkisiksi:
      https://rumble.com/v6tqixj-qurrent-events-52225-ddkz-qhostinthemachine.html

      Why did the Nazis destroy all the bells in Europe? Why did the allies wipe out certain cities in Europe? What is dustifcation? What is the Ponte code? What is the Ratlines? Who controls the Vacitian? Who really controls it?

      Asiat etenevät kulisseissa jo nopeaa tahtia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      132
      5782
    2. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      396
      2589
    3. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      134
      2507
    4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      8
      2079
    5. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      12
      1403
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      62
      1117
    7. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      10
      1052
    8. Mikä musta tekee

      Oikein haluttavan sun silmissä? Mä en ymmärrä. Parasta aika mennyt ko ohi 😃
      Ikävä
      51
      922
    9. Temusta tilaamiseen tulee muutos

      Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/
      Maailman menoa
      101
      835
    10. Millainen on

      Ihanne kumppani
      Ikävä
      76
      835
    Aihe