ei tärkeää se tehhäänkö monta maalia vaan minusta tärkiämpää on se

Anonyymi-ap

että pijetään oma pää puhttaana että jos lähetään tulevissa peleissä maalikarkeloihin paperilla parempia maita vastaan niin noutaja taitaa tulla että vastustajan mukaisesti kait pitää edetä .

Muutenkin moni katsoja aina toivoo maalirikasta peliä, minä en kun minä taas tykkään vähämaalisista peleistä joissa taistellaan kiekosta viimeiseen hikipisaraan asti tekemällä mahtavia blokkeja jne ja pelataan enempi prosenttilätkää ja isketään vastaiskuista. Liian vaikeaksi voi mennä peli jos yritetään liian vaikean kautta hakea ja suomen materiaali kun ei ole Kanadan , ruotsin eikä Tsekin tasolla niin ei meijän kovin monimutkaisesti kannata pelata koska musta materia tässä tapauksessa pittää huomioida . Toki ylivoimalla vois kokeilla jotain kikkaa nyt että pelataan poikkisyötöllä vappaaseen tekopaikkaan tms.

Kun tykkään vähämaalisesta lätkästä niin minä tietenkin ihailin ja katsoin "kieli pitkällä " aina 1990-luvun buffalo sabresin ja New jersey devilsin ja Florida panthersin otteluja. Etenkin Buffalo sabres vuosien 1995-1999 aikajaksolla kolahti lujjaa.

Viestin lähettäjä juha pohjola

2

326

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2078
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      46
      1695
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      110
      1450
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1196
    5. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      994
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      74
      924
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      815
    8. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      52
      769
    9. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      26
      708
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      99
      699
    Aihe