Suomen kannattaa valloittaa Norjalta Jäämeren ranta

Anonyymi-ap

Trendikästä valloittaa maita ja myös Suomella on havitettavaa.
Se on pääsy Jäämerelle.

5

367

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ois parempi pitää tää kansa aisoissa kunnes on saatu jonkun tappelun kautta puhdistettua epäkelpogeeniset pois.

    • Anonyymi

      Suomesta CCCP stalinisti miehitti osan . Vanhoja karttoja voi tutkia . Suomella oli ennen enemmän maata ja yhteys Jäämerelle . Nyt kuten näette Ukrainassa ja Ukrainan EVAKOISSA miten se tapahtui kun stalinisti hyökkäsi silmä vastaan myös Laatokalla 1939 . Sodan ensimmäinen jakso on nimeltä talvisota koska CCCP hyökkäsi talvella suomea vastaan. Sitten oli välirauha ja sen jälkeen muita sotia jatkosota jne . Suomi yritti saada menetettyä maata takaisin. Sitten sota jatkui 1940-46 asti.

      • Anonyymi

        Eikö olisi oikein, että saataisiin putin pois vallasta, se tapahtuisi niin, että liitetään venäjä Suomeen ja silloin Stub olisi suuremman alueen presidentti ja antaisi kremlin ihmisille kenkää/linnaa.


    • Anonyymi
      UUSI

      Jos Suomi kaipaa pohjoista satamaa, onnistuu se jo nykyoloissa sulassa sovussa ystävällismielisen Norjan kanssa. Ruotsin rautakaivosten malmikin kulkee Norjan Narvikiin satamaan, eikä Ruotsin sen takia ole tarvinnut Norjaa valloittaa.

      Tyypillistä ainoastaan venäläiselle ajattelulle, että asioita voi saavuttaa vain naapureita ryöstämällä ja murhaamalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      33
      2917
    2. paras asia kaivatussasi?

      ❤️‍🔥
      Ikävä
      145
      2762
    3. Vihaan sua todella paljon.

      Tiedoksi vaan 🙃
      Ikävä
      137
      2247
    4. Syitä välttelyyn

      En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
      Ikävä
      116
      2183
    5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      13
      1920
    6. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      182
      1479
    7. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

      Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
      Ikävä
      31
      1256
    8. Miksi kaivattunne

      ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
      Ikävä
      96
      1244
    9. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      89
      1202
    10. Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä

      Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain
      Maailman menoa
      136
      1171
    Aihe