Suomen kannattaa valloittaa Norjalta Jäämeren ranta

Anonyymi-ap

Trendikästä valloittaa maita ja myös Suomella on havitettavaa.
Se on pääsy Jäämerelle.

6

518

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ois parempi pitää tää kansa aisoissa kunnes on saatu jonkun tappelun kautta puhdistettua epäkelpogeeniset pois.

    • Anonyymi

      Suomesta CCCP stalinisti miehitti osan . Vanhoja karttoja voi tutkia . Suomella oli ennen enemmän maata ja yhteys Jäämerelle . Nyt kuten näette Ukrainassa ja Ukrainan EVAKOISSA miten se tapahtui kun stalinisti hyökkäsi silmä vastaan myös Laatokalla 1939 . Sodan ensimmäinen jakso on nimeltä talvisota koska CCCP hyökkäsi talvella suomea vastaan. Sitten oli välirauha ja sen jälkeen muita sotia jatkosota jne . Suomi yritti saada menetettyä maata takaisin. Sitten sota jatkui 1940-46 asti.

      • Anonyymi

        Eikö olisi oikein, että saataisiin putin pois vallasta, se tapahtuisi niin, että liitetään venäjä Suomeen ja silloin Stub olisi suuremman alueen presidentti ja antaisi kremlin ihmisille kenkää/linnaa.


    • Anonyymi

      Jos Suomi kaipaa pohjoista satamaa, onnistuu se jo nykyoloissa sulassa sovussa ystävällismielisen Norjan kanssa. Ruotsin rautakaivosten malmikin kulkee Norjan Narvikiin satamaan, eikä Ruotsin sen takia ole tarvinnut Norjaa valloittaa.

      Tyypillistä ainoastaan venäläiselle ajattelulle, että asioita voi saavuttaa vain naapureita ryöstämällä ja murhaamalla.

    • Anonyymi

      VALLOTETAAN ENSIN SUOMI SUOMALAISILLE VIATTOMILLE PERHEILLE MITÄ ARMEEJA TAPPAA SUOMESSA. RAHANPESUN TÄHDEN. NOI MYYRÄT HAUTAAN.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      260
      4596
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      132
      3003
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      42
      2770
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      75
      1749
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1604
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1493
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1334
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1245
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1119
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      208
      1116
    Aihe