Trump julisti eilen että Venäjä on valmis aloittamaan aselevon välittömästi, jonka Venäjä sitten kielsi.
Tämä on juuri sitä samaa populistista viestintääm mitä perussuomalaiset harjoittavat, jossa olemattomien "pikavoittojen" perusteella tehdään päivänpolitiikkaa kertomalla satuja. Se toimi näköjään vähän aikaa Suomessakin mutta käry kävi, ja perussuomalaiset palasivat Riikan ja Jussin avulla pienpuolueeksi.
Eikös perussuomalaiset ehdottaneet Nobelin rauhanpalkintoa Trumpille muuan vuosi sitten ja Teemu Selännekin äänesti Donald Trumpia. Että on tyhmä mies.
Amerikanpersun mukaan aselepo alkaa välittömästi
11
149
Vastaukset
- Anonyymi
hallajussin mukaan Trump on parasta mitä amerikalle on tapahtunut pitkään aikaan
- Anonyymi
Siihen katosi persuTrumpin uho lisäpakotteista kun soitti putinille. Ei tuu loppua trumpin putin-lipomisesta.
Maailman surkein neuvottelija!- Anonyymi
Putinilla tuntuu olevan todellakin jotain arkaluontoista millä Trumppia kiristää? Venäjän tyttöihin on moni pamppu haksahtanut ja kamera käy......
- Anonyymi
Anonyymi
2025-05-20 17:19:26
UUSI
Ihan turhaan sinä ***** ******** koko ajan nikkejäsi vaihtelet kun jokainen niistä pyörittää kuitenkin yhtä ja samaa persupakkomielteistä levyäsi grammarinneula jumissa... jumissa... jumissa... jumissa...24/7-365vrk vuodessa oli arki tai pyhä, joulu tai juhannus.- Anonyymi
Monet äänestivät Trumppia kun hän lupasi lopettaa Venäjän hyökkäyssodan yhdessa päivässä. Persut ovat samanlaisia valehtelevia paskiaisia kautta maailman.
- Anonyymi
Kyllä persujen veto Trumpin toimintaan osoittaa aloittajasta melkoista tietämättömyyttä.
Vaikka kuinka vihaa jotain, niin silti pitäisi osata olla asiapitoinen, muuten menettää uskottavuutensa.- Anonyymi
Ei persuja kukaan vihaa. He eivät ole edes sitä ansainneet. Mutta persujen petollisuutta, valheellisuutta, natsihenkisyyttä ja putinismin palvontaa kaikki täysjärkiset vihaavat. Ansaitusti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei persuja kukaan vihaa. He eivät ole edes sitä ansainneet. Mutta persujen petollisuutta, valheellisuutta, natsihenkisyyttä ja putinismin palvontaa kaikki täysjärkiset vihaavat. Ansaitusti.
Mihin se nikki taas unohtui lantaloordi? Mikä tahansa niistä, koska jokainen sinun nikeistäsi toistaa samat persupakkomielteiset mantrat aina uudestaan ja uudestaan..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mihin se nikki taas unohtui lantaloordi? Mikä tahansa niistä, koska jokainen sinun nikeistäsi toistaa samat persupakkomielteiset mantrat aina uudestaan ja uudestaan..
Eikös möly nuo sinun vuodatukset ole toistoa? Hillitse joskus tuota pahuuttasi.
- Anonyymi
Samat skitsot sensuurit ja avaukset asialla 1 ja sama s24 troIIiIuotsi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikös möly nuo sinun vuodatukset ole toistoa? Hillitse joskus tuota pahuuttasi.
Puuppaako kimmiä yhden äänen ihme? Se reppana,,
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 19311646
- 585509
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html462807- 402425
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k141949Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131891Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,441875Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut291784Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s61526Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta421498