Kylmis adoptoitu

Anonyymi-ap

Oulun keskustassa lastenrattaista kurkisti tuttu törkyturpa.
Kylmis pälyili ohikulkijoita hennot partahaivenet tuulessa lepattaen virkattu valkoinen myssy päässään vaunujen kätköissä tuttipulloa imien ja irvistäen. Kaksi vanhaa seurakuntasisarta ajelutti ottopoikaansa jalkakäytävän vilskeessä Alkon edessä. Kylmiksellä taisi olla viikkorahapäivä, koska toinen sisar poikkesi kauppaan hakemaan pienokaiselleen lisää juotavaa.
Näppärän konstin Kylmis oli keksinyt kodittomuuteen hurmaamalla vanhojen piikojen sydämet tai ehkä Kylmis onkin heidän toy-boy?

10

273

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      " Näppärän konstin Kylmis oli keksinyt kodittomuuteen hurmaamalla vanhojen piikojen sydämet tai ehkä Kylmis onkin heidän toy-boy? "

      -selviytymiskeino tuokin, tässä julmassa Maailmassa. Voitko tuomita Kylmistä?

      • Anonyymi

        Minä voin tuomita Kylmiksen. Se sáàtanan loinen elää toisten ihmisten kustannuksella ja heidän tekemällään työllä!


    • Anonyymi

      Kylmis on sossurotta, joka loisii sinun kustannuksellasi. 17 miljardia vuodessa, työtätekevien ihmisten selkänahasta.

      -Kuolema Kylmäkädelle Ry

    • Anonyymi

      Kylmäkäden asunnottomuuskin tulee kalliiksi, KELA maksaa sille silti perusosaa, 500€ per kuukausi. Tuollainen raha joka kuukausi, vaikka ei tee mitään muuta kuin loisii.

    • Anonyymi

      Aamulla tehtaalla haastettiin, että puolet Oulun kunnallisverosta katoaa Kylmiksen ahnaaseen kitaan. Tiedä häntä. Varmana tietona kertoivat.

      • Anonyymi

        Eikö olekin raivostuttavaa? Vîtun Kylmis, miksei se voi vain jo kuolla?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eikö olekin raivostuttavaa? Vîtun Kylmis, miksei se voi vain jo kuolla?

        On yrittänyt hakea avustettua eutanasiaa Hollannista ja Sveitsistä. Huonolla tuloksella, eivät suostu. Ehkä adressi auttaisi? Nimiä paperiin!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        On yrittänyt hakea avustettua eutanasiaa Hollannista ja Sveitsistä. Huonolla tuloksella, eivät suostu. Ehkä adressi auttaisi? Nimiä paperiin!

        Kuolema Kylmäkädelle -adressi. Jos Keijo saa 5000 allekirjoitusta, niin Sveitsin on pakko suostua.


    • Anonyymi

      Reiska peltolasta hoitaisi homman koivukalikalla Vinettopullosta. Ei tässä sveitsin matkoja tarvitse, kun vasara löytyy joka kotoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      53
      1077
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      22
      1050
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      514
      838
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      50
      824
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      46
      735
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      659
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      616
    8. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      62
      609
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      181
      605
    10. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      38
      562
    Aihe