Maakuntajohtaja Hirvosen työpäivät vaikuttavat täyttyvän maaherramaisesta elämästä. Patsastelua tilaisuuksissa. Urheilua. Saunomista torilla. Puheenpitoa. Maaherrojen aikaan somea ei ollut. Eli erottavana tekijänä somekuvien ottaminen itsestään eri tilanteissa. Toki välillä matkustellaan kiinassa, japanissa ja kanadassa.
Tarvitsemmeko tällaista. Sivukuluineen ja matkakuluineen varmaan joku 300 000 € vuodessa kustantaa. Kaiken maksaa pohjois-karjalan kuntien veronmaksaja.
Maakuntajohtajalle töitä
Anonyymi-ap
4
103
Vastaukset
- Anonyymi
Onkohan maakuntaliitoista edes säästetty ikinä? Kaikesta muusta hallinnosta on.
- AnonyymiUUSI
Sukkahousut kiihoittaa.
- AnonyymiUUSI
saako sukkasoususillaan ajella pyöräilykadulla?
- AnonyymiUUSI
Juu, jos on erektio.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 763143
- 622877
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322415- 802246
- 622079
- 952016
- 121606
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan191583Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301420Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?361416