Karhu-ja susikeskustelu nykyään...

Anonyymi-ap

Olen lapsuuteni viettänyt Pielisjärven pikkukylällä 1950-60 luvuilla.
Silloin ei ollut yhtään karhua, eikä sutta niillä kylillä, vaan ilmeisesti silloin oli miehiä, jotka hoiteli sen puolen.
Silloin oli suuret savotat käynnissä Hattuvaaran suunnalla ja koko Lieksan rajaa myöten Ilomantsista Kuhmoon. Ei tullut sillon ryssänkarhut ja jos tuli,niin ne ammuttiin.
Nyt vihervassarit itkee, jos Lapinlahella Miehet toimi, niinkun miesten kuuluu. Sillähän ei ole mitään merkitystä, voiko ihminen elää, antaa karhun mellastaa pihoilla. Tämähän on Helsinkiläisten Kallion vihervassarifemakkojen orgasmin paikka.

14

324

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nykyään on lahtarit kiimassa ja jälki on sen mukaista.

      • Anonyymi

        Isäsi?


    • Anonyymi

      Olen noin 65-vuotias mies. Nuorena minulla oli kutsumanimi "karhu" tosin nykyisin testo arvoni ovat laskeneet.

    • Anonyymi

      Aikoinaan oli vielä korpimökeissä asutusta, jotka huolehti, ettei karhut ja sudet päässeet silmille hyppimään. Eräskin nyt jo edesmennyt korpimökin vaimo kertoi, että kovimpia töitä oli kesähelteellä kantaa isoja esimerkiksi hirven ruhon osia soisessa maastossa saunaan palvattavaksi. Varmaan kukaan ei hävinnyt, kun perhe sai ruokaa pöytään, eikä tarvinnut notkua kelan luukulla.

      • Anonyymi

        Onnexu on kela. En palvaa päätäni raskailla ajatuksilla.


    • Anonyymi

      Lapinlahdella ei oo yhtään miestä.Korkeintaa paskat housussa kulkevia .Ei miehen mitta ole jos saa pedon tapettua.Pohjanmaalla sudenampuja lopetti myös itsensä onko se miehen mitta ampua itsensä jonkun rakin takia.
      Liekasassahan on näitä urveloita jotka kulkee jalat harallaa johtuu tenasta ovat omasta mielestä miehiä.Paskahousuja ovat.

      • Anonyymi

        Nykyään on häpeä ja mainehaitta näyttäytyä julkisesti Lieksan urveloitten kanssa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nykyään on häpeä ja mainehaitta näyttäytyä julkisesti Lieksan urveloitten kanssa.

        Paree olla omissa oloissaan tosiaan ja vältellä sekopäitä.


      • Anonyymi

        Paskahousuja on kadulla makaajat. Mitään saamattomia urveloita jotka ovat vaatimassa kaiken suojelemista kun niistä ei muuhun ole. Ovat kasvaneet järjestäytyneen ja toimivan yhteiskunnan puolelle. Tenat onkin näillä tarpeen niin ovat vähän pehmikkeenä kun kadulla istuvat. Joku kun vielä kävisi niille vaihtamassa kun eivät itse osaa edes sitä tehdä, tukan ja parran leikkaamisesta puhumattakaan. Samaan vajakkien lahkoon liittyy myös joitakin seniileitä eläkeläisiä jotka ovat yleensä päänuppinsa vuoksi ennenaikaiselle eläkkeelle työelämästä jääneitä. Molempia yhdistää samat asiat, kuten vaikkapa todellisuudesta vieraantuminen, omien pilvilinnojen rakentelu ja niissä eläminen sekä muihin ihmisiin kohdistuva vihamielisyys ja vainoaminen.


    • Anonyymi

      "Nyt vihervassarit itkee, jos Lapinlahella Miehet toimi, niinkun miesten kuuluu."

      Vaikutat todella vähäjärkiseltä.

      • Anonyymi

        Vähäjärkisiä ne vihervassarit on aina ollut ja tulevat olemaankin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vähäjärkisiä ne vihervassarit on aina ollut ja tulevat olemaankin.

        Eikä niistä saa täysijärkisiä tekemälläkään.


    • Anonyymi

      "Lapinlahella Miehet toimi, niinkun miesten kuuluu"

      Tämä on totta, miehet veteli toisiaan ahnukseen minkä kerkesi. Mies miehelle, roisisti 😘

      • Anonyymi

        Miten sukusi lisääntyy?


    Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4198
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      115
      2752
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      2252
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      29
      1913
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1843
    6. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1566
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      17
      1420
    8. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      73
      1360
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      146
      1307
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1178
    Aihe