Trumbbi lupasi lopettaa Ryssän sodan Ukrainaan vuorokaudessa, jos pääsee pressaksi. Minä kun niin uskoin, kun persut niin toitotti ja oli sun muut rukosaamiaiset.
Terkut Merkikarvialle vaan.
Terkut Merkikarvialle vaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kuinka punikit nyt ”ryssittelevät” naapuria!
Eipää enää onnistu persujen vaalivalhe petosjytky Aatun opein .
Vedä kätees!
Vedetty on. Mitä mä nyt teen ??? Uskon persuja ja Trumbbia vai tai lähdenkö Bröttikarvialle.
Eihän se sota lopu kun lännestä sotaa jatketaan jakamalla rahaa ja ohjuksia zelenskyin kumihousulle joka ostelee uusia asuntoja ja omistaapa 3 lentokonettakin joista sinäkin aloittaja vanha kommari olet veroina maksanut osan.Sota loppuu kun rahahanat laitetaan kiinni.
Zelenskyi ei ole edes ollut presidentti laillisesti kuukausiin, silti kiertää maailmaa ruikuttamassa rahaa paskainen verryttelypaita päällä.Oletko muuten tietoinen että hän on alkanut jo eliminoimaan mahdollisia vasta-ehdokkaita presidentinvaaliin?
da da igor, da da, putinisti.
Tota noin. Ryssä hyökkäs Ukrainaan. Muistatko ? Täh vai.
Putin on uusi Hitler. Tulee suuri kolmas maailmansota ja ihmisiä kuolee miljoonia.
Porissa ei ole miljoonia ihmisiä,eikä muitakaan vaan porilaista.