Läheistä pakkolääkitään, eikä kerrottu minulle. Turhia on ollut taistelut, kaikki palaa aina ennalleen. Alkaa olla niin, etten jaksaa tätä enää. Joka päivä edellistä vaikeampi. Millä tätä voi enää kestää? Rakastamani ihminen löysi uuden ja nuoremman. Onnea heille. Pääsisinpä täältä pois. Tähän helvettiin heräsin taas, päivä päivältä tuntuu raskaammalta.
Taas heräsin ja kaikki paska on läsnä
Anonyymi-ap
16624
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Vali vali…
Ja juuri sun kaltaisten ihmisten takia tää maailma on tällainen, mihin ei halua osallistua. Ap
Vali vali…
Onko sulla lapsia?
Sinun kaltaisten ihmisten takia maailma on sellainen, johon en halua tehdä lapsia…
Onko tämä palstaäijälle milloin mistäkin lällätys sinulle jotain aikuisnuoren terapiaa? T
Onko sulta viety helistin kädestä kun ujellat tälle palstaäijälle paremman kohteen puutteessa? Voi, aina ei saa mitä haluaa
No samaa paskaahan se on joka aamu jos ei osaa eilisestä muuksi tapojaan muuttaa itseään kun ei pysty muuttamaan jonainen meistä kun on se miksi on syntynyt
Nyt on kyse kyllä siitä, että en pysty omaani suojelemaan. Samat taistelut käyty, aina tulee zombilääkitys takaisin, vaikkei ole sairautta. Ei mulla enää niin väliä, mutta kun on vastuu toisesta. Kukaan ei auta tässä.
Olisi kannattanut miettiä ennen, kuin alkaa tekemään niitä, että pystyy kasvattamaan ja huolehtimaan niistä.
Ehkä sinäkin pentu saat vielä elämänkokemusta, etkä näe niin mustavalkoisesti asioita.
Se vasta on kypsää alkaa solvaamaan toista, kun ei pärjää verbaalisessa akrobatiassa.
Kukahan tässä nyt aloitti solvaamaan? En kutsuisi alkeellista vittuiluasi verbaaliseksi akrobatiaksi. Näen tekstiksi välityksellä ilkeän ihmisen, joka haluaa aina kaataa oman paskansa toisten niskaan.
Huolehdin itsestäni ja minulla on kaikki hyvin. Jos olisi ongelmia niin en syyttelisi ja purkaisi niitä muihin, kuten sinä teit.
Puhut monikossa skideistä tälle palstasedälle- onko parempaakin tietoa, wannabesosiaalidarwinisti ja lapseton nainen, joka mainostaa vihaavansa lapsia, sillä ovat epäloogisia ja äänekkäitä?
En minä sinua yksärinkertainen näkisi verbaaliseen akrobatiaan kykeneväisenä, mutta panosta toki tähän suureen mielikuvitukseesi ja auo päätä tälle palstaäijällä tyylillä ehdolla tai keinolla millä hyvänsä. Terkuin T nainen