En vaan jotenkin ymmärtänyt enkä ymmärrä vieläkään, että mikä mies sulla oli pointtina. Varsinaisesti et minua halunnut mutta et pystynyt antaa ollakaan.. Todella ihmeellistä toimintaa kaikkinensa.
Jäät todennäköisesti kummittelemaan mieleeni pitkäksi aikaa
Anonyymi-ap
55712
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 55
Vanhimmat
älä mieti. meet vaan eteenpäin.
Mietinpäs.
Ajan hukkaa. Kesä tulee ja böönat. Mieti nytte. Hajotatko mielesi palstalla vai meetkö virittelemään sun tulevaa TERVEMIELISTÄ vaimoa. Ei tarvii varmaa miettiä kolmesti ns
Nyt oli vähän liian päälleliimattua stadijunttiutta gubbe
Ja mihin suuntaan tämä proosaäijän tulisi mennä, sinun suuntaanko, omahyväinen mielikuvamatkaaja?
joo
Juuri näin aloittajaäijä, jolla meni taas vuorosanat hieman sekaisin. Rock n roll forever man. Miten on mahdollista ettei tämä show monotinisuudesaaan näy?
Ei kosketa
Harvemmin nainen tervemielistä tulevaa vaimoaan vikittelee
sivusta
Eipä tietenkään naisiin epärealistisesti ja elämästä vieraantuneesti suhtautuva korpisovinisti. T
Sun pitää mennä festareille ja virittelet siellä tulevaa gubbepuolisoasi.
Sulla ei siis millään mene perille mihin tämän aloittajaäijän show perustuu?🙄
Te rva gubbe olette harhateillä. Olette päässyt jo vapaaksi siteistä ja taas koko päivä aikaa työskennellä....... palstalla
Te herra palstasetä, eli aloittaja olette aika kyvytön verbaalisten vastaiskujen suhteen 🤭
systeemi kusi mun asiat ja tulot ja ajo mut helvet*n liekkeihin
Yksi hajatelma itsellä tällaiseen käytökseen on? Itselle tuttua, ettei usko hyvään omalla kohdalla, epävarmuutta? Kaikki nämä syyt enemmän itsestä johtuvaa.
Hänellä voi olla myönteisiä mielikuvia sinusta, muttei uskoa siihen, että löytyisi riittävää ymmärrystä, että kemiat toimisi toivomallaan tavalla? Sivusta miehenä pohdin vaan.
Ei ole tyytyväinen omaan tilanteeseensa, työttömyys ym. kokemansa haitat painaa aina vaakakupissa. Ymmärrän sen, että kaiken loksahtaessa kohdilleen voisi toivo paremmasta olla vaikuttamassa myönteisempään lopputulokseen?
Toivo paremmasta ei riitä siihen? Tämä voi olla sitä henkistä alakuloa ja uskon puutetta vaan? Luottamus ei synny tyhjästä ja liika hyvä uskoisuus voi olla pahastakin? Oma kokema tällainen.
Toiset ylläpitää olettamaa toisesta uskomalla toisesta vain hyviä asioita (tuntematta edes toista), jos kokisi jonkun omakohtaisen tuntemuksen negatiivisena asiana toisesta.
Sellainen voi muuttaa helposti tuntemuksen negatiiviseksi? Oma kokema tällainen. Näkemyserot, luonne-erot voivat vaikuttaa paljonkin, ajatuksiin toisesta.
Ei ihmeellistä ollenkaan
Ei tippirahaa tihutyöstä mies? No voi eih
Olen hyvin pahoillani, Veera elämäni rakkaus tarttee mua🩷🌌🙏 voidaan olla silti ystäviä... en tarkottanut satuttaa tai pahaa, mä olin vaan hukassa😔
No tää ei kyl muutenkaa tainnut olla mul.
No ei ollu sul rakas❤️veerasi
Onko sinulla naisina näille latenteiille höperöille esiintyvä äijä todella jäänyt kaivelemaan ettet ole saavuttanut ns valkkaajan asemaa? Älä pillitä se johtuu vain kysynnän ja tarjonnan laista ns
Eräälle yritin asiasta tulla puhumaan viimeksi 2022 syksyllä mutta pönttö:) nainen pakeni
Erikoista. Oli varmaan täysin järjiltään.
Haluanpas! Mistä tommosia johtopäätöksiä vedät? Eihän tämä minusta kiinni ole että tämmöseksi meni!
Siitä että paneskelee muita, voisi jotain päätellä
Ohi!
Yrittikö sänkyyn vain?
Lopetahan jo tämä pateettisten tarinoiden koostaminen pateettisen tarinaukon aloitusten johdannaisena. Yrität aina mumista viimeisen sanan. Olet vastenmielinen.
Ei. Luultavimmin halusi jotain enemmän
Mitä muuta ”hän” halusi aloittajaäijä- ahvenanmaalle pyöräilemään esim?
Kohta tirvasen sua ja palstaäijääs 😅
No jos se pääs sun kanssa seksin makuun mutta ei tehny enempää niin tuskin halus enempää.
Olit varmaan sivubisnes tai sivupano
Mitä tarkoitat aloittajaäijä sillä, että joku olisi sivubisnes? Gigolojen markkinat taitaa olla aika kapeat Suomessa
Koittaisit sinä setä saada edes jotain sivupiIIua sinäkin
Antaa tulla vaan ,kaikki otetaan vastaan🤣
Kyseessä on normaalia toistensa peilaamista. Epävarmuus toisesta saa aikaan tuollaista käytöstä. Kuten olette ehkä huomanneet, tässä elämässä kaikki on hyvin pienestä kiinni. Elossa, ei tarvitse kuin pieni elin toimia epävakaasti ja ei enää. Toisen ihmisen kohtaaminen, ei tarvitse kuin muutama sekunti menee hyvin oikeassa ajassa ja paikassa. Kun miettii ihmissuhteita, miettikääs monetko suhteet ovat kaatuneet epätietoisuuteen toisesta 🤔
Vtun epätietoisuus! Vedän jorpakkoon ne tietoisuudet ihan justiinsa
Suhteet kaatuneet epätietoisuuteen toisesta? Tarkoitat ehkä kuitenkin yritykset suhteen aloittamiseen?
Niin, oletettavasti aika yleistä.
Niin se voi järkyttää, että tämän aloittajan ja ylläolevan kirjoittajan, eli palstasedän käskyttäminen, sulle pään aukominen ja yleinen uhriutuminen palstalla ei johda suhteen aloittamiseen
Tunteet päällimmäisenä oli/ on ja se mitä elämä on tuonut tulleessaan molemmille.
Joo ihan kivoja juttujahan se elämä tuo, mutta jotain puuttuu. Turha edes väittää etteikö olisi samat fiilikset sen suhteen.
Kyllä mä halusin, mutta suojelin itseäni siltä, että joutuisin menettämään sinut. Jos sinua ei ole minulla, en voi menettääkään sinua.
Idiotismia.
Sinulla on taas paha mieli kaikesta mitä aloittajaäijä kirjoittaa? Vaikutat todella viehättävältä ja elämänmyönteiseltä mieheltä.
Eikä ole (sivu)..
Taas alkoi joku viive viiipyillä ilmassa, ikäänkuin tälläinen kommentointi edistäisi tätä yhyy- asiaa millään tavalla ”me olemme mies” -fole deuxajattelun mukaan. Ei siihen ainakaan kukaan itseään kunnioittava lainoppinut lähde nessun voi antaa
Ja et olisi menettänyt minua jos olisit ottanut.
Et ottanut.
Menetit.
niin uniinkummittelemananjatarkkasilemaan mityä unia näet.... juurikinkuin elkuva: dreamscenario.
Sitten uneen tulee riehumaan joku.. Randalll Flagg...
Oletko sinä aloittajaäijä snortannut taas jotain dosetista? Odota että tasaantuu ja kirjoita tätä informaatiota vasta sitte
Ei se riitä, että vain mies haluaa. Naisenkin pitää haluta ja näyttää se.
Ok joo, my bad
Aivan niin ja kun olin city-yhmisten kanssa jotain suunnitelmia että minkälainen olisi myös teinitytölöllerkin hauska joku peli.. siis luulisin että opengl-juttua jotta seperli toimisi myös android puhelimissaskin