Venäläinen Lukoil Teboil pilasi pohjavesialueen helsingin vartioharjussa. Hesarin mukaan venäläiseen tyyliin toiminu teboil saastutti kunnolla pohjavedet Vartioharjussa. Tässä nyt ei ole mitään uutta, miten venäläiset ja heidän suomalaiset marionettinsä toimivat. Onko pohjavesiä tutkittu paikkakuntamme venäläisen Lukoil Teboilin kohdalla?
Pilasi pohjavesialueen.
13
269
Vastaukset
- Anonyymi
Yllättikö ketään? Normaalia venäläismäistä toimintaa.
- Anonyymi
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/f3f54d05-4c31-416b-94d5-efa218d32f9d
Ja saavat isot sakot. Onkohan niillä muutiin asemat yhtä saastuttavia?- Anonyymi
Muista huudella samasta asiasta, kun tuulivoimala alueella sattuu pieni vahinko..
Valitettavasti noita vahinkoja sattuu jokaiselle firmalle, vaan te ette muita kohteita moiti .
Yrittäjät ovat täysin suomalaisia jotka maksavat veroja Suomeen..minulla tunne, että nämä pahimmiten huutavat eivät maksa veroja. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Muista huudella samasta asiasta, kun tuulivoimala alueella sattuu pieni vahinko..
Valitettavasti noita vahinkoja sattuu jokaiselle firmalle, vaan te ette muita kohteita moiti .
Yrittäjät ovat täysin suomalaisia jotka maksavat veroja Suomeen..minulla tunne, että nämä pahimmiten huutavat eivät maksa veroja.Nämä Teboil yrittäjät makasavat veroa myös Kremliin Lukoilin kautta, joten eivät juuri ole isänmaallisia vaan Putinin renkejä. Ota reppana asioista selvää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nämä Teboil yrittäjät makasavat veroa myös Kremliin Lukoilin kautta, joten eivät juuri ole isänmaallisia vaan Putinin renkejä. Ota reppana asioista selvää.
Jees katso kuinka paljon suomalaisuutta on tuulivoimafirmoista.. osassa löytyy taustalta vaikka mitä maita. teboilit ovat vähenemässä vaan tuulivoimalat lisääntyvät koko ajan.
Sinä.ehkä ymmärrät muutaman vuoden päästä miksi. Osasta löytyy Kiinan kytköksiä jotain kautta enkä olisi huoleton . - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Muista huudella samasta asiasta, kun tuulivoimala alueella sattuu pieni vahinko..
Valitettavasti noita vahinkoja sattuu jokaiselle firmalle, vaan te ette muita kohteita moiti .
Yrittäjät ovat täysin suomalaisia jotka maksavat veroja Suomeen..minulla tunne, että nämä pahimmiten huutavat eivät maksa veroja.Jos vahingon aiheuttaa, sen pääsääntöisesti korjaa tekijä.
Teboil sanoi itse että olihan se tiedossa, mutta ei välittänyt.
Eikö nyt viimeinkin ala äly lisääntymään? Teboilin omistaa Venäjä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos vahingon aiheuttaa, sen pääsääntöisesti korjaa tekijä.
Teboil sanoi itse että olihan se tiedossa, mutta ei välittänyt.
Eikö nyt viimeinkin ala äly lisääntymään? Teboilin omistaa Venäjä.Mitä sitten vaikka omistaakin?
- Anonyymi
Kenenkään ei pitäisi ostaa Teboililta mitään, ei mitään!
- Anonyymi
Putinistit ostavat, vaikka kuinka varoittelet.
- Anonyymi
Normaali ihminen ei edes käy venäläisellä Teboililla. Venäjän lähetystössä oli silti noin 100 suomalaista putinistiä voitonpäivän vastaanotolla. Ei yhtään politiikkoa edes Kimmo Kiljusen pokka ei riittänyt mennä sinne, vaikka kovasti mieli teki. Teboilin kaikki johtohenkilöt maastamme olivat vastaanotolla.
- Anonyymi
Aika moni ostaa. Ovi käy koko ajan ❤️
- Anonyymi
Kohta lähtöö droonit tebikan pihasta kohti venäjää.
- Anonyymi
Aina kun vain on mahdollista niin tankkaan jollakin Teboilin asemalla, näin toimien kotimaiset huoltoasemayrittäjät saavat siitä pienen siivun elantoaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä1012130Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2961924Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3441751Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1031663Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2071607- 321321
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941123Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤671089- 511057
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii241052