1. Minkälainen koti
2. Ammatti
3. Ulkonäkö
4. Ikä
2. Ammatti
3. Ulkonäkö
4. Ikä
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 82
Vanhimmat
Et hetua suoraan kysynyt
En vielä. m
Voi senkin laittaa loppuosa ei pakollinen.
🤣🤣🤣
Taidat kuvitella taas liikoja parin emojin spinnaustaidoistasi. Sivusta teetee
Terveisiä sinne hippien latoon, mahdut hyvin tanssimaan kun yhtä ei näy
En ole koskaan nähnyt hänen kotiaan.
Hän ei taida olla työskennellyt päivääkään siinä ammatissa, johon hän on valmistunut.
Ei streotyyppisen komea. Minun silmiini hän on söpö. Keskipituutta lyhyempi ja hyvin hoikka. Silmät ihana sekoitus vihreää ja kullanruskeaa. Tuo väri taitaa olla englanniksi hazel, mutta liekö sille olemassakaan suomenkielistä nimitystä.
40 hän on. Täyttää tänä vuonna 41.
Joo, tästä tunnistaa.
Varmasti "tunnistaa", montakin.
Jaa kyllä mä olen ainakin kummassakin ammatissa työskennelly joihin mulla koulutus on sähköpuolella vaan kun pitäs olla se viisvuotta työkokemusta ja omat luvat melkein siinä kohti se on taas jo sama ruveta yksityisyrittäjäksi ja tienata itelle eikä tyhjäätoimittavalle työnjohdolle
En tiedä, ehkä kerrostalossa, en tiedä tai saatan tietää, komea, söpö, urheilullinen halattava ja suudeltava ruskeasilmäinen, ehkä 35 v. Jos oon oikein stalkannut.
Ja minä paaaaaljon vanhempi 😬
Olisitpa kultaseni ❤️ Olet ihana mies 💋
Asuu rivitalossa, ammatti liittyy liikenteeseen, punaiset hiukset ponnarilla, pieni ja siro, nelissäkymmenissä.
Punainen enkeli.
Kuulostaa jusulta🤣
Ihana. Okei?
1. On
2. On
3. 😍
4. On
1. Kerrostalo
2. Luonnon kanssa tekemisissä
3. Tyrmäävä.
4. 47
Millä lailla luonnon kanssa?
Syvällisesti.
Tekee lämpimän pask_n
1. Äitin höteis
2. Elämän kovassa koulussa sekatyömies
3. Reissussa rähjääntynyt
4. 37
🤢🤢
Mikä kermapyllyä noin etoo?
Minkälainen aikuinen mies asuu äitinsä kanssa?
Kandee dumppaa ne vanhukset kuolemaan yksin, nykyaikaa se.
Mikä vika siinä. Suomessa saisi olla enemmän yhteisöllisyyttä, niin ei kaikki olis masennuksessa. Elämää, niinkuin etelänmaissa, eikä heti potkita nurkista kun kelan lapsilisä loppuu. Nauttikaa läheistenne läheisyydestä, ennenkun on liian myöhäistä.
Tälläkin palstalla on monta setä-miestä, jotka on jääny vaille äidin rakkautta. Ei siinä ole mitään väärää, ettei ihmiset elä ja ole yksin ja saa deliriumia yksin ollessaan.
Semmonen sekavuustila näkyy välillä tällä palstallakin.
Niillä kun usein pitäs olla semmottin mies joka tienaa ihan vitusti ja silti pitäs olla 24/7 aikaa viettää niiden kanssa lopputuloksena pysty edes normi ihminen niin paljo tienaan rahaa ettäkö pystys moista elämää muutamaa vuotta kauempaa viettämään
Niitä on monenlsisia mu yleisin versio on se joka ei osaa edes itse itsestään huolehtia syytä ehkä ottaa selvää jos on sellaisesta miehestä kiinnostunu ranskassa kai muistaakseni ihan normi että virallisesti viiskymppinen mies asuu vielä kotonaan kun.äit pitää niin hyvää huolta
Samanlainen olet itte joku päivä jos ny edes elät niin kauan
tämä on paras....
joo, roskikseen äitit ja muut semmoiset vanhat, ei niitten kuulu olla olemassa enää tässä ajassa
Oon rikas ja hyvännäköinen!
Mieheltä
🤭
Jotain vikaa kun täällä.
Ei pidä paikkaansa! 😠
🤭
Eli siis pitää.
No onnea sulle on sullakin jotain mitä joku huora voi haluta
pieni, kokki, medium,liikaa
Mitä tekemistä näillä asioilla on? Kumppani valitaan ihan muista syistä. Kävikö mielessä rakkaus? m>n
Mua kiinnostaa seksi ja naisen täytyy olla virheetön.
Oon komea ja rikas! Mieheltä.
Oot monen naisen mieleen!
Mä luulen että tässä haetaan lähinnä tunnisteita, että löytyykö se oma kaipauksenkohde mahdollisesti täältä..
En välitä antaa palstan leikkijöille ja trolleille ammuksia.
Äitin poika käy saunassa äidin kaa
1 en tiedä
2 on
3 halattava rakastettava sydämen sulattava
4 hyvä ja sopiva mun puolesta
1. Kerros
2. Istuu yksin kopissa
3. Pitkä, tumma, laiha
4. Yli 1 alle 50
Varasto. Alkoholisti. Sika. Liian vanha.
Pohjolan kaunotar.
Tarkempaa aluetta/ paikkakuntaa?
Juopottelee lastensa kanssa, välttelee äitiään.
1. en tiedä
2. hyvät kädentaidot ;)
3. komea ja söpö yhtäaikaa
4. sopiva ikäerosta huolimatta
Pitääkö pilkata jos joutuu nyrkkikyllikkiin tyytymään
Paljonko ikäeroa?
Ettei tarttis sikaa säkissä ottaa. On hyvä varmistaa nämä kohdat etukäteen. Siis ei jälkikäteen.
Eipä kuuluu ulkopuolisille nämä jutut!
Onko tämä joku murkkujen kyselypalsta nykyisin???
Okt, lh, komea, 45-51.
En tiedä hänen kodista.
Ammatin tiedän.
Ulkonäkö täydellinen.
Ikä minua nuorempi.
Kyse siis miehestä.
1 kertostalo
2 muusikko, musiikkipedagogi ?? Merkonomi/joku kaupan ala?? vaikka epäilen ettei siihen ole käynyt koulua, ehkä muuten vain kaupassa töissä.
3 kauniimpi kuin kesän kaunein kukka
4 36-37?
Siis kerrostaloa tarkoitin 😂
361
1. "Harakanpesä"
2. Oikia Mestari
3. Mahottoman komea
4. 40
1. Siisti ja vähän tavaraa
2. Meri
3. Viehättävä
4. 40-50v
Eikö nämä tällaiset mene jo vainoamisen puolelle kaipaamaan yleensä kun joutuu vasta siinävaiheessa kun on myöhästä jo sitä ennen se yleensä menee ikävän piikkiin nää kattokaas ikävä toisen luo eikö vittu kotona osata opettaa yhtään mitään
Sulla on varmaan tosi leppoisa elämä 😂
Joopa joo..sitä ollaan kauan ihmetelty..ja koettu haitaksi
Puinen. Haastava. Viettelevä. Sopiva.
1. En tiedä
2. Fysioterapeutti
3. Sinisilmäinen Blondi
4. 31 vuotta
1. Veikkaisin et siisti.
2. Luulen et fiksu.
3. Tiedän et herkku.
4. Ennen olin varma mut en enää. Yli 30.
Koti oli rintamamies talo. Isän itsensä tekemä v.-60. Itse olin vajaa parivuotias kun muutettiin omaan kotiin. Ammatti oli isälläni kirvesmies. Viisi vuotta sotaa käyneenä miehenä hän jaksoi myös lapsia kannustaa urheilussa ja opiskelussa. Voin sanoa että hän oli komea, lähes mustat hiukset ja vaalean siniset silmät. Toki ikä toi isäänkin vanhuuden merkkejä. Isäni on syntynyt 1923 ja kuoli 58-vuotiaana, aivan liian varhain. Hän on jota kaipaan. Nyt sait minulta vastauksen kaikkeen mitä kysyit.. iskän sotulla sinä et tee mitään. Rakkain voi olla ihan jotain muuta mitä sinä ajattelet. Mieti ihan rauhassa, mitä tästä ajattelet. Tiedän että odotit ihan jotain muuta. Uskoisin ettei monikaan vastaa sinun viestiin. Törkeää, mutta sait nyt vastauksen kysymyksiisi. Hyvää jatkoa sinulle ja lopeta näin tyhmät jutun avaukset. P.s. kengännumeroa en tiedä mikä oli iskällä. T. Mummeli
Lisäys edelliseen, järkyttävää lukea kirjoitettuja juttuja. Niissä puhutaan alatyyliseen sävyyn naisista. Vastaavaa löytyy myös miehistä, niin se vaan on. Osalla ihmisistä sukupuoleen katsomatta on tarve hyötyä suhteesta, pitää löytää tarpeeksi varakas höynäytettävä. Kelpaisinkohan minä, ikäisekseni hoikka 55 kg, 168 cm pitkät hiukset, omaisuuttakin on riittävästi. Mutta en ole kaupan, säälittäviä juttuja todellakin on.
Tyrkytitpä kuitenkin itseäsi. Aattelitko lyödä lyömäsi laudalta.
Rajoita vähän.
1. Omakotitalo 2. Lähihoitaja 3. Tukeva miehekäs mies 4. 57
Koti: soskun maksama kunnan vuokra asunto
Ammatti: turvapaikkaturisti
Ulkonäkö: kuin noita
Ikä 30
Likanen pesä, paskane työ, kalju puli-ukko, vanha ja tyhmä.
1. Homeinen kulissi koti
2. Kyseenalainen
3. Ei kehumisen varaa
4. Paha sanoa? Juo lastensa kanssa.
Valheen hauta, vähäpätöinen, vihan ja viinan turmelema väsynyt ruumis, ennenaikaisesti vanhentunut ikäloppu.
En tiedä hänestä juuri mitään, en edes nimeä. Minusta on alkanut tuntua etten merkitse mitään hänelle!
Kerrostalo/muusikko/tumma,komee/olikohan 41v
En tiedä minkälainen koti hänellä on. En tiedä hänen ammattiaan. Hän on lyhyt tummatukkainen, minua noin kymmenen vuotta nuorempi mies.