Tie on ollut vaikea ja välillä tuskallinen. Vielä on monta tuskaa edessä, ennenkuin tiedän kuka olen. Olen rakentumassa uudelleen. Menin tulen läpi. Toukasta muodostuu perhonen. Hengellinen metamorfoosi.
Olen löytämässä itseni
Anonyymi-ap
17345
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Se on näin. Tästä tulikin ajatus tarkistaa että onko korennon toukka jossain vedessä(?) pitkän aikaa ennen kuoriutumista tai ylipäätään.
Nyt kiinnostaa että kauan toukkavaihe kestää…vähemmän kuitenkin kuin korentovaihe.
Paljon onnea ja siunausta. tiellesi. Hyvältä kuulostaa ja siltä, että alkaa olosikin helpottamaan. Uudelleen rakentuminen tarkoittaa varmasti parannettua versiota siitä alkuperäisestä sinusta. Joka kuitenkin sinussa on aina ollutkin.
Kiitos. Vanhoja haavoja nousee varmasti vielä pintaan. Luotan vapautusprosessiin.
Millä tavalla noin suurin piirtein tapahtuu tuo vspautusprosessi? Ja mistä siinä on kyse eli mitä siinä vapautuu?
https://youtu.be/4kr9iTdD5zg?si=nTFT3e9363-Msx-z
Kuuntele tuo kokonaan. Sieltä löytyy vastaus.
Ootko tullut hiljakkoin uskoon?
Kuuntelin riittävästi, jotta näin oleellisen. Tuo on eksytystä.
En avaa linkkejä, voitko kertoa sisällöstä?
Siinä oli sekoitettuna Raamattua, Jumalaa, Jeesusta, valonkantajaa (Lucifer), new agea kunnon sekalainen soppa. Satanistit käyttää näitä kaikkia uskonnollisia elementtejä sekaisin. Tekoäly messusi kumealla äänellä. Olen joutunut kuulemaan Saatananpalvonta-messua aikanaan naapurista ja se oli just tuon tapaista manipuloivaa pskaa. Se oli sitä aikaa, kun se yksi hullu vainosi, kunnes mokasi jonkun toisen kanssa ja lähti maanpakoon. 8 vuotta sitä ennen systemaattista kiusaamista.
Kaikki kirjat ja podcastit pois ja luontoyhteys kuntoon ja yhteys omaan ytimeen, josta saa kaiken avun, kun oppii kuulemaan mitä sisin haluaa kertoa.
Tässä ajassa sinulta halutaan sielu. Se on se tärkein, mistä tulee pitää kiinni. Unohda uskonnot, mutta pidä kiinni siitä mikä sinussa on onnistunutta ja vahvista sitä.
Anteeksi että sotkin hienoa aloitustasi. Perhonen on kauniimpi ja hyvä viittaus, mutta sudenkorentokin mielenkiintoinen.
Tuleeko susta jollekin Ritariperhonen? Upea sellainen 🙂
En usko.
Jaa et ole saanu siis lapsena olla omaitsesi
Onpa hienoa!
Olen iloinen puolestasi. Nyt koko maailmankaikkeus avautuu eteesi.
Ihan loistavaa