Alapää synnytyksien jälkeen

Anonyymi-ap

Olen käynyt läpi kaksi alatiesynnytystä (ilman episotomiaa), jossa paikat venyivät äärimmilleen. Viimeisestä synnytyksestä on nyt jo kolme vuotta, eli oletan ettei paikat tästä enää enempää palaudu ja olenkin tullut todella itsetietoiseksi ja epävarmaksi alapääni ulkonäöstä.

Seisten edestäpäin ei huomaa juuri muutoksia, mutta kun jalat levittää ja katsoo suoraan haaroihin edestä tai takaapäin, niin alkaa jo itseä hirvittää. Vaginan ympäristö on turpea ja ulkonevampi kuin ennen. Vaginan ja välilihan alueelle on jäänyt kurttuista venynyttä ja tummaa ihoa peukalollinen. Myös peräaukko on jäänyt tummaksi ja poimuiseksi. Koko alue näyttää jotenkin likaiselta ja kurttuiselta, ja omaan silmään aivan kauhealta. Paikat myös hankaantuu entistä ikävämmin alusvaatteista ja urheillessa…

Onko kohtalotovereita, ja mitähän tälle olisi tehtävissä ja mitä miehet on tästä mieltä?

Värkit kyllä toimii ihan moitteetta ja olen seksuaalisesti aktiivinen ja rakastan seksiä, mutta tämä epävarmuus uhkaa viedä varmuutta puuhastelusta. Muutoin olen atleettinen, hoikka ja ihan simpsakan näköinen kolmekymppisiä päättelevä muikki.

6

661

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      geisha kuulat kauppa reissun ajaksi sisään lihaksien pakko puristella ettei putoo nopeesti auttaa

      • Anonyymi

        Lantionpohjan lihasten ongelmat on ihan erikseen ja ne on kunnossa. Vaikka kuinka jumppais niin ulkosynnyttimien ulkonäkö ei kyllä muutu mihinkään.

        Odotukset eivät olleet korkealla, mutta tämän palstan vastausten taso on alittanut kyllä ne alhaisetkin odotukset 😅🙈


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lantionpohjan lihasten ongelmat on ihan erikseen ja ne on kunnossa. Vaikka kuinka jumppais niin ulkosynnyttimien ulkonäkö ei kyllä muutu mihinkään.

        Odotukset eivät olleet korkealla, mutta tämän palstan vastausten taso on alittanut kyllä ne alhaisetkin odotukset 😅🙈

        Älä ole huolissasi. Kyllä se on kaunis ja haluttava silti.


    • Anonyymi

      Et ole ajatellut kysyä plastiikkakirurgilta asiasta? Vaatimaton arvaukseni on että saat ammattilaiselta paremman vastauksen kuin palstan hörhöiltä.

    • Anonyymi

      Minun mielipide miehenä on se, että sellasta se elämä on. On selvää, että lapsenteko usein jättää jälkensä.
      Me miehet ymmärrämme tämän, emmekä arvostele. Ikääntyminen miehelläkin tuo mukanaan armollisuutta. Tämä viittäkymppiä lähestyvän näkemys.

    • ape03

      Olet varmasti haluttava juuri sellaisena kuin olet. Jos koet itse tämän ongelmaksi, kannattaa ottaa yhteys plastiikkakirurgiin, kuten täällä jo todettiinkin.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      249
      14194
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      61
      7220
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      200
      6947
    4. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      41
      5029
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      109
      4807
    6. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      74
      4687
    7. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      79
      4390
    8. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      19
      4371
    9. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4132
    10. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      101
      3921
    Aihe