Pääministeri Petteri Orpo (kok) väitti helatorstaina julkaistussa Helsingin Sanomien Vieraskynä-kirjoituksessa, että valtiovarainministeriö arvioi hallituksen saavuttavan tavoitteensa velkasuhteen taittamisesta.
Valtiovarainministeriön kansliapäällikkö Juha Majanen kiisti Orpon väitteen HS:ssä torstaina.
– Emme ole varsinaisesti sellaista arviota tehneet. Tässä saattaa olla kyse pienestä väärinkäsityksestä, Majanen sanoi.
Majanen sanoi HS:lle, ettei valtiovarainministeriöllä ole tällä hetkellä arviota siitä, toteutuuko hallituksen tavoite velkasuhteen vakauttamisesta vai ei.
Pääministeri Petteri Orpo (kok) väitti helatorstaina julkaistussa Helsingin Sanomien Vieraskynä-kirj
Anonyymi-ap
6
95
Vastaukset
- Anonyymi
Hui kauheaa. Ja taas pöyristytään.
- Anonyymi
Hahaha epätoivoista valehtelua.... niin tyypillistä Petteri Orpoa....
- Anonyymi
Petteri Nolo.
- Anonyymi
Huonoin pääministeri, joka valehtelee asioita jatkuvasti.
Olisiko aika vaihtaa jo hallitusta. Suomi ei kestä huonoa pää-ja valtiovarainministeriä. - Anonyymi
Muistuttavatko Wille Rydman ja Simon Ekba kasvoista ja päästä toisiaan?
Onpa huono kysymys. Vaikka ihmiset muistuttaisivat toisiaan ulkonäön perusteella, he ovat kuitenkin eri- ja erilaisia ihmisiä. - Anonyymi
Mätä-EK:n junttahallituksen ohjelman mädännäisyys on alkanut mädännyttää sen päätoteuttajankin aivot.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2103879Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii632465Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3912306- 472233
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321531Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5151295Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931271- 561257
- 721186
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251136