🙄🐈📅 ja 3 räjähtänyttä kissaa. Radiosta ihanaa musiikkia. (naiselta miehelle)
Tämmöstä:
Gunnar Wiklund Vi ska gå hand i hand
https://youtu.be/BCiXKdatuRs
Tämmöstä:
Gunnar Wiklund Vi ska gå hand i hand
https://youtu.be/BCiXKdatuRs
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Turvallista matkaa ja hyvää viikonloppua.
Kiitos. Ollut jo puolitoista tuntia perillä.
Toivottavasti viikonloppusi menee hyvin.
Ehkä joskus vielä tavataan. Ulkopuolella palstojen,feikkien ym.
Rakastan syksyä 🍁
Tämä tuskin on mulle eli aloittajalle. Aloituksessa tuo 17 kalenterisivu on tunnista ja viittaa 17.1, jolloin tavattiin kaipauksen kanssa viimeiseksi.
Toivotan teille onnea kaivattusi kanssa 💐
Mainio video ja tunnelmat. Silloin joskus oli Ruotsikin hieno paikka, paikakseen :D
Ruotsissa joskus tuota kuunnellutkin.
Räjähtäneet kissat kiinnostavat paljonkin. Hyvää yötä! ❤️
Satasen nopeudella päälleajetut kissat eivät ole mun juttu!
Missä vaiheessa initaatioriittiä? Kauheet
Toivotan hyvää yötä ja kotimatkaa reissusi jälkeen.
Siellä, missä on varjoja.
Siellä on myös valoa.
Ehkä onkin niin, että
valo syntyy pimeässä
Ponnistaa sieltä ja
Tuo mukanaan
raudanlujaa toivoa. (Mietteitä
maalta
Hieman erikoinen ikävöintiviesti.
Eikö sun mielestä ole yhtä tahallinen tältä aloittajaäijältä ku tää sun pitkäpiimäinen urputus ja spinnaus? T agentti t
Aloittajalta: 4 tienviereen simahtanutta autoa kertoo siitä, että ihmisillä ei ole varaa pitää autojansa kunnossa. Kissat taas surettavat vieläkin kun ne nähdessäni kauhistuin. Mietin miten niitä on kotona silitelty ja annettu hyvää ruokaa ja sitten kohtalona on maata möykkkynä tiellä.
Eli toisin sanoen hieman erikoinen ikävöintiviesti.
Et taida osata pakkoruotsia:
"Om det händer ibland
att vi lessnar någon dag.
Ska vi trösta varann."
Tuo taas ei liity mitenkään kuolleisiin kissoihin ja rikkoontuneisiin autoihin. Yritän vain löytää jotain logiikkaa tuosta aloituksesta.
Jos et tajua niin et tajua. Älä turhaan rasita pientä päätäsi sillä. Et vaan ymmärrä mitä tavallinen ihminen ajattelee nähdessään auton alle kuolleen kissan tiellä. Tai nähdessään simahtaneen auton ajaessaan samaa ikäluikkaa olevalla utolla .
Ei täällä voi niin perinpohjaisesti selittää, että kaikki ymmärtävät mistä on kysymys. Minulle riittää, että yksi ihminen lukee, eikä hänenkään tarvitse ymmärtää mitä olen ajatellut. Hän on kuitenkin Herrasmies eikä ala täällä nälvimään kirjoituksiani.
Jos tavallinen ihminen nähtyään auton alle kuolleen kissan tiellä kokee tarvetta kirjoittaa siitä IKÄVÄPALSTALLE jonkun YouTube-videon kuorruttamana ja käyttää tragediasta karmivaa ilmaisua "3 räjähtänyttä kissaa", en haluakaan ymmärtää, mitä "tavallinen" ihminen ajattelee. On tuo sen verran sekopäisen kuuloista huttua.
Aika monelle muulle ihmiselle kuolleet kissat autotiellä ovat ikävä asia. Eivätkä ne kovin ehyiltä näyttäneet jäätyään satasen nopeudella ajavan auton alle.
Pidätkö itseäsi ihan normaalina vaikka tulet tuntemattomalle ihmiselle kirjoittamaan tuohon sävyyn?
When world is not enough ku James Bondissa, palstasetä niinkö
Eikö sulla ole muuta elämää, kuin sotkea täällä toisten aloituksia 24/7?
vetyautot rähähtäbäy kuin ynpimi vetypommi
Autot olivat vanhempaa vuosimallia.
älä viitsi joyai Masssry- Regusonenaja jäänyty pelpomäelle'
ajomatkalla voi nähdä monia moogtorikulkuneuvojakin hah
mutta niin tyttöjrn mielrsstä ehkä niin hyväkin asia kun yrittäisin parantaa pahaa mirlyä