no nii pelasin seveniä
sain ekalle kolmelle kortille 3 kutosta no sitten aloinki jännittämään ku 4 kortille pistin 58 taalaa painoa eli yhteensä oli itellä 75 taalaa kii pelissä... kaverilla oli kaks paria rouvat ja vitoset.. kun vika kortti aukes.. kaveri sai 5 heh heh.. siinä oli jo toivo mennä... katsoin omaa peliä.. 4jäs kutonen oli tullu ennen vikaa korttia.. nam nam ja potti kotiin
jännitystä pokerissa
3
853
Vastaukset
- Jani vaan
Onnea!
Tosin puhut paskaa. Mainitsemallasi tavalla jaossa olisi pitänyt olla 9 korttia. Opettele amis edes kusettamaan, niin voi mennä läpi.
1. kortti=6
2. kortti=6
3. kortti=6
4. kortti=esim rouva
5. kortti=esim rouva
6. kortti=6
7. kortti=5
Ei jääny puuttumaan kuin kaks vitosta :)- Et tiedä mitään
7-card-stud -pelissä pelaajalle jaetaan yhteensä 7 korttia ja kysehän oli seuraavanlaisesta tilanteesta: (x = täysin random kortti, jolla ei ole käden kannalta väliä)
Pelaaja:
6-6-6-x-x-x-6
Vastustaja:
x-x-5-5-Q-Q-5
Joten 6-Quads voittaa Fives full of Queens Fullhousen. - ceno
Et tiedä mitään kirjoitti:
7-card-stud -pelissä pelaajalle jaetaan yhteensä 7 korttia ja kysehän oli seuraavanlaisesta tilanteesta: (x = täysin random kortti, jolla ei ole käden kannalta väliä)
Pelaaja:
6-6-6-x-x-x-6
Vastustaja:
x-x-5-5-Q-Q-5
Joten 6-Quads voittaa Fives full of Queens Fullhousen.tai ehkä en selittänyt sitä tarpeen selkeesti ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856284
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303773törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283120Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691686- 331388
- 271320
Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11936Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46929Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849