Onko Trump kietonut Stubbin pikkusormensa ympärille, kuten monet oikeistopäättäjät Euroopassa? Se on hajota ja hallitse politiikkaa, joka antaa jokaiselle poliitikolle oman armopalansa, mutta kokonaisuutta hallitsee Trump.
Trumpin politiikkaa ei kannata pohjoismaissa ihannoida liikaa, vaikka Orpon hallitus niin tekisikin, sillä Trumpin mielestä USA tulee ensin.
Stubb, Trumpin luottomies?
23
516
Vastaukset 23
- Anonyymi
Trumppi tykkää nuolijoista .
- Anonyymi
Yhdessä luottavat,
rauhaa uottavat - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yhdessä luottavat,
rauhaa uottavatMUISTUTT LUOTTOMIES TVSARJAA
- Anonyymi
IMARTELU ON
- Anonyymi
IMARTELU ON HELPPOA, ALE KERTOO
- Anonyymi
Mies?
- Anonyymi
Tässäkö tulos Trumpin nuoleskelusta ja nolosta ylistämisestä?!!
Kannaattako vielä ylimielistellä ja esittää suurta rauhan rakentajaa?!!
https://www.hs.fi/maailma/art-2000011638278.html
Huh, huh .. monenlaista diplomatiaa .... - Anonyymi
Tämä Stubb puhelee huuhaa thesis juttuja ym!
Puhelee olevansa jotain Southern sitä ja tätä,
(Southern States) Kun on joskus jonkun aikaa opiskellu
(Great State of South Carolina, tämä on totta, on great!)
Mutta tämä kaks naamanen Stubb on vastakohta
American Southern!
Jos kysyisit keneltä tahansa American Southern tai
vaikka Northern, ei kukaan haluaisi sellaisia viime vuosien
maahanmuuttajia - Anonyymi
Saksan piti oli voittamaton ja Suomen piti saada vaikka mitä. Lopulta jouduttiin kääntämään aseet Saksaa vastaan. Nyt oli vielä suurempi koalitio liikkeellä, voiton piti olla varma, Venäjän talouden piti romahtaa, kaikkien piti päästä amerikan sijoittajien perässä saaliinjaolle, mutta taas näyttää käyvän samoin. Kuinka syvälle taloutemme romahtaakaan.
- Anonyymi
On se niin ylen upeeta paistatella noin hienon ja ennen kaikkea rikkaan, rehtiydestä puhumattakaan, kaverin suosiossa 🫢
https://www.hs.fi/paakirjoitukset/art-2000011641672.html - Anonyymi
Todella huonolta näyttää Suomen, Euroopan ja koko maailman tulevaisuus, jos se on itsekeskeisten IDIOOTTIEN kuten Stub, Trump ja rikollisten kuten Putin sekä Unkarin, Valkovenäjän ja Kiinan "Terroristi"-hallintojen käsissä. Terroristivaltio Venäjälle ei mitään mynnytyksiä, Turpaan vaan ja kaikin tavoin. Kaatui se Neuvostoliittokin, eikä sitä kukaan jäänyt suremaan. Venäjä hallintoineen maailman vastenmielisin ja USA naurettavin "mahti" näitä sitten nuoleskelevat Suomalaiset suurisuut: "Selffie-Stub" ja joku maitopoika Teemuki.
- Anonyymi
Suomalaisten ongelma on että puhuvat hienoja mutta
teot ovat vastaan ja se tiedetään hyvin mahti maissa! - Anonyymi
Nyt Stubb ja muut hiljaa kun Yhdysvallat ja Trump yrittävät saada
rauhansopimuksen aikaiseksi ja siten säästää jopa Suomenkin sodalta!- Anonyymi
Korjaus edelliseen: "Antautumissopimuksen aikaiseksi"
- Anonyymi
Ei se Trumpi enää mitään rauhoja tarvitse rakennella, sai jo kaulaansa korkean rauhanpalkinnon (mafia)kaveriltaan Infantinolta. Voi jäädä huojentuneena eläkkeelle.
- Anonyymi
Joidenkin maiden on jopa antauduttava rauhan puolesta
tai on mahdollista menettää ihan kaikki, itsenäisyyskin!
Historiassa on ollut monia sotia eri vaihtoehdoilla ja
lopputuloksella kuten on ollut Suomellakin!
Myös sotien jälkeen Kylmän Sodan uhrin asemassa!- Anonyymi
Eli hyökkäys ja valtaaminen toimii tänäkin päivänä ja rikoksesta saa aina palkinnon!
Diktaattorit ympäri maailman, tehkää muistiinpanoja!
Hyökkääjä on aina voittaja loppupeleissä!
- Anonyymi
Sodat päättyvät eri syistä eri tavoin, ei ole mitään varmaa formulaa
oli hyökkääjä tai ei, oli voimakkaimmat asevoimat tai ei!
Maailman historiassa on monia eri esimerkkejä eri tavoin
päättyneistä sodista eikä mitään johdonmukaista lopputulosta
vaan jokainen sota on oma tapahtuma omalla lopputuloksella.
Suomen tilanteesta voisi arvioida tietämättä yhtään loppu tuloksesta että
kaikki mahdolliset syyt ja keinot Suomen sotaan ovat Suomelle
todennäköisesti erittäin tuhoisia. - Anonyymi
A.Stubb on synnynnäinen narsisti! Hän on mieluusti halunnut esiintyä samoissa kuvissa hra Trumpin, kaltaisensa kanssa. Nyt kun hra Trumpin koko kuva on koko maailmalle käynyt selväksi, Suomen tasavallan presidentti yrittää löytää vain "kunniallisen" tavan erkaantua hra Trumpin sokaisevasta sädekehästä.
Hra Stubbin kv. lehdistölle viime päivinä antamat näkemykset hra Trumpista "pahana poikana" ovat vain A.Stubbin henkilökohtaista selviytymistaistelua, ei mitään muuta. Jokainen vähänkään järkevä Suomen kansalainen on alunperin nähnyt USA:n diilimiehen mediamyllytyksen läpi, vaan ei tasavallan presidenttimme A.Stubb. - Anonyymi
Putin lahjoo Trumpan.
Trumpa pettää Ukrainan Euroopan Naton ja kyllä kyllä myös Suomen.- Anonyymi
Jäänyt toistuvasti kiinni Kaksilla rattailla ajelusta.
Vuodot kiistaton todiste siitä.
MAGA hiipuu. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jäänyt toistuvasti kiinni Kaksilla rattailla ajelusta.
Vuodot kiistaton todiste siitä.
MAGA hiipuu.Joo, Trumpin punainen lippis, jonka väri jo alunperin on ollut täysi harhaanjohtava, joutanee sinne, mihin kuuluukin eli roskikseen. Mutta ongelma silti säilyy; mitä pirua sille tyhjälle päälle voisi tehdä?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.191168Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke57965Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.63933- 54863
- 51761
- 61715
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍81696- 82662
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le37660Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su29596