Kun silmäilee tulevia ensi-iltoja kesälle ja syksylle niin huomaan että laadukkaammat elokuvat ovat kokonaan kuolemassa sukupuutton,niitä ei tehdä hollywoodissa eikä muuallakaan oikein enää,on vain heppoisia kauhuleffoja ja joitain kohelluksia
Masentava tulevaisuus
16
570
Vastaukset
- Anonyymi
Ihan oikeasti. Vieläkö tehdään sota dokumentti..Ihan älytöntä rahan tuhlausta.
Tuntematon sotilas tehdään moneenkertaa..jopa turvallisuus uhka...Ihan menee kylmät väreet.
Nyt pitää oikeasti herätä mitä maailmalle laitetaan..köyhiltä viedään ruoka ja joutava rahan tuhlausta. - Anonyymi
Kauhujen ja rikosjuttuja on joka paikkaan täynnä.
Mielikuvituksen puutetta, kyseiseen aihe valinta.- Anonyymi
Alvi kovemman jälkeen ja oma rahottein.rikos elokuvat ovat jo toisten kopio kopio kopio kopio .ja näin malli rikollisen polun alulle.
- Anonyymi
Elokuvia on tehty niin paljon, että siihen maailman kun alkaa tutustuun, ja tipottain löytyä niitä aarteita, niin ei siinä yhden ihmiselämän aikana välttämättä niin kerkeä masentaan, sillä oletuksella että ei niin superkuluttaja että joka ilta pitää olla uutta leffaa edessä.
Mutta jos on suoratoiston armoilla, voi kulutus olla sitä että joko katotaan sitä Netflixin katalogia tai ei katota mitään. - Anonyymi00005
AI höttöä suurin osa, toinen ai voi sen sitten katsoa.
- Anonyymi00006
Ilona Vehmas vaan puikkoihin, niin koko SES on 7päivää -lehden toimitus. Saarinenkin oli jo iso vitsi.
- Anonyymi00007
Sahtipieruja, pikkupornoilua ja muuta reppanaviihdettä on varmaan tiedossa enenevässä määrin ja valtion tukemana (Suomen Elokuvasäätiö ja Yle).
- Anonyymi00008
Halpoja vitsejä valtion piikkiin. Saisivat nuo höpöhöpöelokuvat hankkia rahansa vaikkapa karkkikauppiailta, niin kelvotonta moskaa suurin osa.
- Anonyymi00009
alapää ratkaisee
https://www.seiska.fi/kotimaa/tama-arkipaivainen-vehje-uhkaa-miesten-haarovaleja/883720 - Anonyymi00010
Kouraote tärkeistä ballsseista? Noiden lehtien toimittajilla tulee ehkä roskisten kaivelussa esiin uraa hyödyttävää matskua.
Henkilökohtaisesti en haluaisi maksaa veroja siitä, että valtio palkkaa noin onnettomia portinvartijoita elokuva-alalle. Lopputulos näkyy teattereissa, jossa kuulee kyllä halpaa hohotusta, mutta ei tarvitse ihmetellä, jos suomalainen elokuva ei kiinnosta maailmalla. - Anonyymi00011
Luokkakokouksessa juodaan 100 litraa sahtia sukkahousuissa enenevässä määrin, kun henkinen jättiläisamatsooni painaa 7 päivää minuutissa pikkumiehet ympärillään.
- Anonyymi00012
Ei tarvitse ihmetellä suomalaisen kulttuurin tasoa, kun melkein kaikki portinvartijat näkyvät olevan toimittajia. Toimittajuus avaa kaikki ovet, eikä se. että olisi toimittajaurallaan tonkinut enimmäkseen ihmisten alushousupyykkiä, ole mikään este, taitaa olla päinvastoin, silloinhan ainakin on kartalla siitä, keneltä valopäältä heruttaa mitäkin .
- Anonyymi00013
Jussipatsaat jaetaan pian. Ehdokkaat tuttua huttua. Hohhoijaa.
- Anonyymi00014
Jos nuo Jussiehdokkaat ovat Suomen kärkielokuvat, niin asia selittynee sillä, että joku piiri hyötyy. Olen nähnyt melkein kaikki noista ehdokkaista ja on lähinnä naurattanut, varsinkin vakaviksi tarkoitettujen elokuvien ollessa kyseessä. 100 litraa sahtia veti vakavaksi, koska se oli ala-arvoinen. Pieruhuumori on parhaimmillaan nerokasta ja se myös naurattaa.
- Anonyymi00015
Koko Jussi voisi olla hyvin Oskari, niin suuren lännen tyyliin pakattu koko näytelmä. Huomionkipeät ihmiset kyynelehtivät oman erinomaisuutensa äärellä ja jopa tiskirätteinä toimivia puolisoita kehutaan lavalla suu vaahdossa,, mutta jo loppuillasta tunnelma vaihtuu, koska median valokeila on jo muissa kertakäyttöaiheissa. Aamuyöllä kuullaan, että noi sai sen mikä meidän piti saada, mutta sehän on selvää kun… jne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 67990
Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies123982Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait267942Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka317909Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k507858Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768