Kun silmäilee tulevia ensi-iltoja kesälle ja syksylle niin huomaan että laadukkaammat elokuvat ovat kokonaan kuolemassa sukupuutton,niitä ei tehdä hollywoodissa eikä muuallakaan oikein enää,on vain heppoisia kauhuleffoja ja joitain kohelluksia
Masentava tulevaisuus
12
452
Vastaukset
- Anonyymi
Ihan oikeasti. Vieläkö tehdään sota dokumentti..Ihan älytöntä rahan tuhlausta.
Tuntematon sotilas tehdään moneenkertaa..jopa turvallisuus uhka...Ihan menee kylmät väreet.
Nyt pitää oikeasti herätä mitä maailmalle laitetaan..köyhiltä viedään ruoka ja joutava rahan tuhlausta. - Anonyymi
Kauhujen ja rikosjuttuja on joka paikkaan täynnä.
Mielikuvituksen puutetta, kyseiseen aihe valinta.- Anonyymi
Alvi kovemman jälkeen ja oma rahottein.rikos elokuvat ovat jo toisten kopio kopio kopio kopio .ja näin malli rikollisen polun alulle.
- Anonyymi
Elokuvia on tehty niin paljon, että siihen maailman kun alkaa tutustuun, ja tipottain löytyä niitä aarteita, niin ei siinä yhden ihmiselämän aikana välttämättä niin kerkeä masentaan, sillä oletuksella että ei niin superkuluttaja että joka ilta pitää olla uutta leffaa edessä.
Mutta jos on suoratoiston armoilla, voi kulutus olla sitä että joko katotaan sitä Netflixin katalogia tai ei katota mitään. - Anonyymi00005
AI höttöä suurin osa, toinen ai voi sen sitten katsoa.
- Anonyymi00006
Ilona Vehmas vaan puikkoihin, niin koko SES on 7päivää -lehden toimitus. Saarinenkin oli jo iso vitsi.
- Anonyymi00007
Sahtipieruja, pikkupornoilua ja muuta reppanaviihdettä on varmaan tiedossa enenevässä määrin ja valtion tukemana (Suomen Elokuvasäätiö ja Yle).
- Anonyymi00008
Halpoja vitsejä valtion piikkiin. Saisivat nuo höpöhöpöelokuvat hankkia rahansa vaikkapa karkkikauppiailta, niin kelvotonta moskaa suurin osa.
- Anonyymi00009
alapää ratkaisee
https://www.seiska.fi/kotimaa/tama-arkipaivainen-vehje-uhkaa-miesten-haarovaleja/883720 - Anonyymi00010
Kouraote tärkeistä ballsseista? Noiden lehtien toimittajilla tulee ehkä roskisten kaivelussa esiin uraa hyödyttävää matskua.
Henkilökohtaisesti en haluaisi maksaa veroja siitä, että valtio palkkaa noin onnettomia portinvartijoita elokuva-alalle. Lopputulos näkyy teattereissa, jossa kuulee kyllä halpaa hohotusta, mutta ei tarvitse ihmetellä, jos suomalainen elokuva ei kiinnosta maailmalla. - Anonyymi00011
Luokkakokouksessa juodaan 100 litraa sahtia sukkahousuissa enenevässä määrin, kun henkinen jättiläisamatsooni painaa 7 päivää minuutissa pikkumiehet ympärillään.
- Anonyymi00012
Ei tarvitse ihmetellä suomalaisen kulttuurin tasoa, kun melkein kaikki portinvartijat näkyvät olevan toimittajia. Toimittajuus avaa kaikki ovet, eikä se. että olisi toimittajaurallaan tonkinut enimmäkseen ihmisten alushousupyykkiä, ole mikään este, taitaa olla päinvastoin, silloinhan ainakin on kartalla siitä, keneltä valopäältä heruttaa mitäkin .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1166310Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3776113Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695810Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443952Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452345Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42335Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1151390- 121211
- 1821052
- 59867