voiko hän jättää ihastuksensa kohteen huomiotta?
Jos mies on ihastunut
Anonyymi-ap
52839
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 52
Vanhimmat
Enpä usko. Kyllä sen taitaa käytöksestä huomata. Tai mistäpä sen naisena tietäisin.
Voi hyvinkin. Milloin mistäkin syystä.
Mutta kyllä ne sitten salaa katselee yai tarkkailee.
Kyllä. T. Kokemuasiantuntija
Itsellä riippuu tilanteesta. Jos nainen ei vaikuta kiinnostuneelta tai on liikkeellä jonkun miehen kanssa, niin yritän näyttää ettei kiinnosta tai olla kuin en huomaisi ollenkaan.
Riippuen naisen käytöksestä,teen itse sitä. En tiedä oikein edes miksi ja ymmärrän että se voi näyttää tylyltä 🙁
Voi, ainakin niin ettei nainen huomaa
Ihastus ei aja kaikilla esimerkiksi itsekunnioituksen edelle. Edes rakkaus ei aina aja itsekunnioituksen edelle. Tilanteet vaihtelee. Fool for your loving bebeh.
Miks ei vois mistä sitä koskaan voi täysin varma toisesta olla
Mulla ihastumisen tunnistaa siitä, että en kohtaa ja juttele yhtä huolettomasti kuin muiden kanssa. Näin on ollut aina, pikkupojasta näin kolmekymppiseksi mieheksi.
Jos miehen taktiikka on olla etäinen ja vaikeasti luettava, niin onnittelut — se toimii vähän liiankin hyvin. 😏 Mutta nainen ei jaksa arvailla loputtomiin. Vaikka kiinnostus olis ollut alussa aitoa, epäselvyys vie lopulta fiiliksen
Totta.
Leikitkö hänen tunteilla? Jätät hiljaisuuteen, et ole paikalla, et tee aikaa.. no en ihmettele, jos jättää huomioimatta, jokainen joka arvostaa itseään ja tunteitaan, ei ala muissa roikkumaan, kuukausia, tai vuosia.
Joka opuksessa sanotaan, että jos mies on kiinnostunu, niin se näyttää sen. Eri asia ymmärtääkö nainen.
T nainen
Niin minäkin ajattelen 👍 ap
Mitäs jos siirtyis niistä opuksista tosielämään?
Ehkä jotkut aika alkeelliset miehet on helppoja lukea, mutta kuka nyt alkeellisen miehen haluaa.
Apinamies odottelen, kai se aika alkeellinen on. Vitsi, vitsi. Fiksu hän on, kun vaan tajuaisi, että olen olemassa.
Mutta eihän sinua ole olemassa, vaan olet palstasedän luoma hologrammi hoopoille.
Vai niin 😊. Kai se sitten on niin. Minua ei ole olemassa.
M
Todellakin voi jos ei häntä heti huomaa.
Voi, mutta voi jättää myös muista syistä 🙃
Esim?
No se voi olla vaikka joku este tai muu syy miksei näe järkevänä.
Naisen näkökulmasta se on valitettavasti niin, että jos ei ilmaise kiinnostusta naista kohtaan niin nainen ei voi millään tietää, että sillä jollakin miehellä on kiinnostusta ja tunteita. Jos sinulla mies on tunteita naista kohtaan niin koita olla rohkea ja kertoa tai näyttää se jotenkin. Minä nainen ainakin arvostan sitä ja kuka tietää, ehkä itsellänikin tunteet voivat herätä jos oikein ihanaksi osoittaudut. Naiset arvostavat aitoa tunnetta, miestä joka huomioi.
Paremminkin tunteista tulisi kertoa eikä esittää teatteria ja olettaa että naiselle vaan sopii vihjailuleikit..
Niinhän se olisi parempi mutta monet miehet eivät jostain syystä uskalla lähestyä tai kertoa tunteistaan.
Älkää uskoko tuota ohjetta!
Ei naiset, eikä miehet halua, että kaikki kiinnostuneet tulee ilmaisemaan halunsa. Tietty sopisi sille osalle, joista kukaan ei ole koskaan kiinnostunut, mutta sitte ne, joiden ulkonäkö herättää kiinnostusta, olisivat jatkuvan pommituksen kohteena, epäkiinnostavien tyyppien taholta. Näin se valitettavasti menee.
Parempi kun sovitaan, että nainen ilmaisee kiinnostuksensa ja vasta sitten mies voi tehdä jotakin. Naiset kun muutenkin valittaa, etteivät saa olla rauhassa, ahdistellaan yms.
Ensinnäkään ei ollut ohje vaan mielipide. Toiseksi, mikään ei estä miehiä lähestymästä kiinnostavia naisia ilman tuota "ohjettakaan". Sitä jatkuvaa pommitusta tapahtuu muutenkin.
Sitä paremmalla syyllä, ei ole järkevää rohkaista lisää näitä pommittajia. Ei fiksut tartu tuollaisiin ohjeisiin, että pommittakaa lisää, fiksut ei harrasta sitä muutenkaan, mutta ne idiootit saa vain lisää virtaa tuollaista suosituksista.
Höpöhöpö.
Voi ja vielä aika yleisestikin. Yleensä syynä on se ajattelumalli "ettei tuo voi olla minusta kiinnostunut" ja siksi välttelee. Ja syynä tähän yksinkertaisesti naisten epävarmat viestitykset mistä ei ota mitään selvää. Näin ainakin itsellä.
En ymmärrä miksi niin monet valehtelee meitä ujoja vastaan.
Hän voi miettiä miten hän haluaa huomioida, koska hän ei halua antaa huomiota samalla tavalla, kuin kaikki toiset.
En mäkään, kun et ssäkään 🤣 onnea vaan.
Kiitos ja minkäs teet jos toiset jää 2 asunnon loukkuun, niin minä onnistuin jäämään saman suvun 2 miehen väliin.
Eli kyllä tässä ollaan molemmat miehen kanssa jouduttu erikoistumaan omaperäisiin tapoihin osoittamaan huomiota toisillemme vaikka
Minä kyllä luulin, että hän oli jo löytänyt paljon helpomman naisen itselleen mitä minä jonka kanssa alusta asti suhde on ollut yhtä suurta haastetta.
En minäkään enään edes tiedä, että onko tämä rakkautta vai ihan vain raha joka pitää meidät tosissamme kiinni.
Mies voi olla ujo. Haluaisi tehdä aloitteen, mutta pelkää pilaavansa kaiken kiirehtimällä. Itsekin harmittaa, että en kysynyt yhteystietoja eräältä, jonka kanssa juttelin joulukuussa.
Voi, ainakin ulkoapäin nähtynä ja omista syistään, mitkä eivät tietenkään avaudu naiselle, kun toinen ei suoraan kerro mitään. Ristiriitaista, kyllä. Voi olla, että mies tuossa vaiheessa vain toivoo ajan tekevän tehtävänsä ja tilanne pölyyntyy itsestään.
Riippuu niin paljon että missä ihastusta näkee. Mutta täysin mahdollista ihan jo senkin takia että joko on ujo vaan ihastuksen seurassa(koska vahvat tunteet/yrittää liikaa varmistella että ei vaan mokaa) täysin normaalia ihastuneena toimia noin. Sitten myös ei halua olla liian tunkeileva naista kohtaan, niin haluaa myös antaa naiselle tilaa hengittää ilman että on koko ajan kiinni siinä, varsinkin jos nainen itse näyttää vetäytymisen merkkejä.
Sitten bonarina jos vielä tyyliin työpaikalla näette ja teillä ei ole vielä mitään sen ihmeempää tapahtunut, niin ihastunut mies saattaa olla erityisen varovainen että ei näytä sitä ihastusta muiden läsnäollessa että työkaverit ei ala juoruilemaan mitään. Saati sitten jos nainen antaa pakit niin mies pystyy poistumaan tilanteesta kasvoja menettämättä kun kenelläkään muulla työpaikalla ei ollut tietoa koko ihastuksesta. Silloin helpompi jatkaa normaalisti kun se tieto jäi vaan kahden ihmisen välille.
Joskus jos nainen ei osoita ihailuaan näkyvästi miehelle, mies kostaa naiselle välinpitämättömyydellä tai ylimielisyydellä. Ego.
Hassua, koska nainen osoittaa ihailua ja hellyyttä miehelle vasta kun mies on osoittanut tunteensa jos naista sitten kiinnostaa myös. Ylimielisyydellä saa naiset kaikkoamaan. Mutta ehkä se on tarkoituskin?
Joo tämä. On miehet kyllä yllättävän herkkiäkin, kun on tunteet mukana, että sekin on hyvä muistaa. Monesti tunteet on isompia, kun me naiset ymmärretään. Saattavat olla vihaisia myös itselleen, jos ei saa toimittua, niin kuin haluaisi. Sivusta.
Mies joka pelaa sellaista kylmää kuumaa peliä eli antaa sulle huomiota ja jättää välillä täysin huomiota on peluri ja haluaa käyttää sua hyväkseen. Se yrittää sillä tavalla saada sut koukuttumaan itsestään ja kuten itsekkin huomaat että sehän toimii? Oot sille sitten vain sätkynukke.
No ei kyllä voi todellakaan yleistää vaikka sulla olis tolla tavalla pelailtu. Voi olla ihan vaan jotain traumoja taustalla, jossa iskee pakoreaktio vaikka haluaisi lähentyä ihastuksen kanssa. Eri asia tietty jos säännöllisesti panee mutta sitten taas muuttuu kylmäksi. Mutta jos koko homma ei ikinä panemiseen asti mene, vaan toistaa vaan tuota kaavaa niin sillloin mies reagoi johonkin traumaan.
Pääsit aloittajaäijä itselles vastailemalla syviin sfääreihin taas🤦♀️
hän on varattu. muijansa nappaa ne ig kuvat. kannattaa ensin selvittää faktat ennenku antaa virran viiä ns. kokemuksesta. sä oot se joka saa sen hullunmaineen ja parisuhteiden rikkoja maineen vaikka missään vaiheessa ei ollu aikomustakaan rikkoa mitään
Näin on
olet ylijäämä mikäli sulla on elettyä elämää ja oot rupsahtanu rusina. mä oon samas venees. puoliks uponnees. tosi moni äijä on sika. Ekakski ne uskottelee jotai mut käytönnössä luikkii tiehensä ku tanner rupee tömisemään.. Naene
Mitä halusit aloittajaäijä ikäänkuin ilmaista tällä sapluunalla? Siinähän joidenkin aika kuluu tuumatessa pakkomielteen keskellä
Vallitsevat olosuhteet ja ympäristötekijät.
Niistä riippuu kuinka tulee kohdelluksi.
Voi jättää jos on annettu ymmärtää ettei voi häntä saada.
Tietysti voi. Ei ijastuminen tarkoita automaattisesti, että sen asian eteen haluaa tehdä yhtään mitään.