https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0670239e-aaf7-4b22-8ee8-cb76c56091df
kantokyky ja pieni väestö voi paremmin
Omasta maasta tulee kehitysmaa!
5
107
Vastaukset
- Anonyymi
Suomen ns, onnelasta on tulossa köyhä maa 1980 luvulla Suomi top10 nyt sija 24 varallisuus tilastossa ja suunta alaspäin.
- Anonyymi
Vihreiden mielestä suomi on pilannut luontoa niin paljon että meillä moraalinen velvollisuus vastaanottaa ilmastopakolaisia , tässä nähdään kuinka tietämätöntä ja sairas ajatusmaailma noilla on , tämä maa on varmaan hoitanut ihan parhaimmiston lailla ympäristäasiansa , muualla tuommoset varmaan hiljennettäisiin mutta täällä saavat vapaasti levittää propagandaansa .
- Anonyymi
Aikoinaan Pentti Linkola sanoi että ei missään nimessä saa kehitysmaiden lämpimästä ilmastosta tuoda ihmisiä tänne kylmään pohjolaan sillä päästöt kasvaa 10 kertaiseksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aikoinaan Pentti Linkola sanoi että ei missään nimessä saa kehitysmaiden lämpimästä ilmastosta tuoda ihmisiä tänne kylmään pohjolaan sillä päästöt kasvaa 10 kertaiseksi.
Linkolallah on suuri
- Anonyymi
Suomi voisi hyvin ottaa 10 000 maahantulijaa muutaman kerran vuodessa.
Saisi sitten jokainen ulkomaalaisen puolison, kun tulevat vanhempien ja isovanhempien ja lasten kanssa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271944
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001690Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561306Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?671244Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311008Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47906Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51903Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44872- 107828
Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37820