Persupuolueen kannattajat

Ne on vähintäänkin kohtuullisesti toimeentulevia henkilöitä, tyhmähköjä sekundakokoomuslaisia ja pelkkään mamuteemaan takertuneita fanaatikkoja.
Onneksi tuollaisia on sen verran vähän että persupuolue palaa pikkupuolueeksi.
Vähävarainen alempi sosiaaliluokka tuli petetyksi ja sen persupuolue maksaa menettämällä kannatuksensa.
17343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Olen huomannut että yle on alkanut pitää Purraa esillä paljon ja kirjoittaa Purrasta positiiviseen sävyyn jotta Purra valittaisiin puheenjohtajaksi Lahdessa jotta perussuomalaiset ei nousisi suureksi puolueeksi 2017. Yle ymmärtää että jos Purra jää johtamaan puoluetta, iso osa ei äänestä silloin perussuomalaisia.

Äänestä
  • No on se kumma kun tuntuu, että tekeepä YLE miten päin vaan, ei se joillekin kelpaa.
    Lykkääkö se persujen homomeppi nyt sitten sitä YLE:n kaatamiskampanjaansa, vai nopeuttaako sitä?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    No on se kumma kun tuntuu, että tekeepä YLE miten päin vaan, ei se joillekin kelpaa.
    Lykkääkö se persujen homomeppi nyt sitten sitä YLE:n kaatamiskampanjaansa, vai nopeuttaako sitä?

    "jotta perussuomalaiset ei nousisi suureksi puolueeksi 2017."


    Ne ajat on jo menneet...

    Äänestä

  • Mikähän merkitys se silläkin on, kun nuo lakanat tuolla pyykkinarulla on tuossa järjestyksessä? Ja kartiinit saatana eri lailla kuin eilen?

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    "jotta perussuomalaiset ei nousisi suureksi puolueeksi 2017."


    Ne ajat on jo menneet...

    2017 hallapurrat astui valmiiksi katettuun pöytään...

    Äänestä

  • Purra osuu väkisin valokeilaan, jos haluaa tehdä jotain juttua persuista. Kaikki muut persut ovat piiloutuneet johonkin perunakellariin. Vielä pari vuotta sitten persut kilpailivat keskenään, kuka uskaltaa laukoa kaikkein räyhäkkäimmän kommentin tai vääntää köntsät olohuoneen matolle. Nyt alkaa epäilyttää, että ovatko Maukka ja Laura ja Hallis enää ollenkaan hengissä, kun niistä ei ole kuultu mitään viime syksyn jälkeen.

    Äänestä

Mistä PS sai kannattajansa eduskuntavaaleissa 2023, kun SDP kuitenkin edellisen hallituksen pääministeripuolueena jäi vain 3000 äänen päähän persuista?
Kepu tietenkin menetti kannatustaan, mutta sinne on nyt palannut persuihin hairahtuneita ja demujen nykykannatus kertoo, että sinne on palannut osa takaisin , johonkinhan persujen kannatus on kadonnut? Jostain syystä:)

SDP säilytti kannatuksensa aika hyvin vaaleissa 2023, vaikka oli pääministeripuolue, mutta nyt näyttää käyvän niin, että persut menettää kannatustaan pääministeripuolue kokoomuksen kustannuksella. Sellaista se on se herrojen kanssa marjaan lähteminen? Eikä auta piikatyttö Riikan selityksetkään.

Äänestä

Kyllä se tyhmä olet sinä. Kannatat sitten ihan ketä tai mitä tahansa. Noita lapsellisia toistoja ei jaksa . . . .

Äänestä
  • "Kyllä se tyhmä olet sinä. Kannatat sitten ihan ketä tai mitä tahansa. Noita lapsellisia toistoja ei jaksa . . . ."


    Jonkun täytyy olla tyhmä, että sinä voisit tuntea itsesi älykkääksi. Mitä siitä tulisi, jos kaikki olisivat yhtä älykkäitä kuin sinä? Et voisi tuntea ylemmyyden tunnetta suuren älykkyytesi johdosta.


    Enkä varmasti vittuile.

    Äänestä

Sdp pelastaa meidät, kohta meillä on reput täynnä kultaa ja mirhamia.

Äänestä
  • Siitä en niin tiedä, mutta ehkä ne kullat ja mirhamit voisi olla jaettu enemmän hyvinvointivaltion malliin.

    Äänestä

  • Se on kristillisten puuhaa. Tää hullu räsänen raamattu kourassa pelastaa. Veden paisumukselta, homoilta ja heinäsirkka parvilta.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Se on kristillisten puuhaa. Tää hullu räsänen raamattu kourassa pelastaa. Veden paisumukselta, homoilta ja heinäsirkka parvilta.

    Persut ja kristilliset sanoo ei Palestiinan valtion tunnustamiselle?
    Samanlaisia hihhuleita on persutkin, yhtä hulluja raamatturäsästen kanssa.
    Huhtasaarikin varsinainen Liisa Littumaasta. Sitä kahjoa oli persut agitoimassa presidentiksikin.., samaa lajia Trumpin kanssa..

    Äänestä

Persupuolueen kannattajat ovat nykyään niitä, jotka arvostavat laadukasta punkkua, vaikka sitten puolue-eliitin välityksellä nautittuna.

Äänestä

Wannabeporvarius ei kannattanut persukannattajia kovinkaan pitkälle puolueen kannatusluvuista ja vaalituloksista päätellen?
Pettymys tuli, kun Riikka alkoikin puhua fiskaalikonservatismista ja Lafferin käyristä vähemmän empaattiseen sävyyn.

Sitä saa mitä tilaa ja kaiken lisäksi hölmön maineen, jos on kovasti persuuttaan julistanut ja kulloistakin persujohtajaansa ylistänyt, Soinista lähtien.

Kuinka jumalauta ihminen voikin niin tyhmä olla kuin persukannattajat ovat?

Äänestä
  • Onneksi meillä on sinut.

    Äänestä

Mutta persu pettää aina

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ne on vähintäänkin kohtuullisesti toimeentulevia henkilöitä, tyhmähköjä sekundakokoomuslaisia ja pelkkään mamuteemaan takertuneita fanaatikkoja.
Onneksi tuollaisia on sen verran vähän että persupuolue palaa pikkupuolueeksi.
Vähävarainen alempi sosiaaliluokka tuli petetyksi ja sen persupuolue maksaa menettämällä kannatuksensa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu