Miten Norean verkkopankissa

Anonyymi-ap

saa e-laskut automaattisesti vahvistumaan, ilman että niitä tarvitsee joka kerta manuaalisesti vahvistaa? Jotkut laskut menevät automaattisesti "erääntyvät" -lokeroon, mutta suurin osa menee "vahvistettavat" -lokeroon enkä löydä mitään nappia millä ne saisi vahvistumaan aina automaattisesti saapuessaan!?

10

175

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kysy Noreasta.

    • Anonyymi

      Hallinnoi e-laskuja-> tilatut e-laskut > maksun käsittely > automaattisen maksamisen tiedot

    • Anonyymi

      saako osakkeita jo ostettua e-laskulla?

      • Anonyymi

        Kysy sitä hiljaa itteltäs.


    • Anonyymi

      Vähän samaa kuin siinä tv-mainoksessa se vanhempi täti luulee olevansa osakesijoittaja kun on Lähivakuutuksen asiakas. 😁

      • Anonyymi

        Minä käsitin, että Lähivakuutuksen kautta voi sijoittaa osakkeisiin. Ei siis pelkästään vakuutusasiakkaana olemalla.


    • Anonyymi

      Ei laskuja kannata maksaa automaattisesti. Vähintään avaa sen laskun ja katsoo mitä on taas tullut tehtyä ja miksi

      • Anonyymi

        Sen laskun voi yhtä lailla tarkistaa, vaikka olisi automaattisessa maksussakin. Minua ei ainakaan pahemmin kiinnosta säännöllisiä laskuja alkaa tarkastella, jos summa ei poikkea olennaisesti odotetusta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sen laskun voi yhtä lailla tarkistaa, vaikka olisi automaattisessa maksussakin. Minua ei ainakaan pahemmin kiinnosta säännöllisiä laskuja alkaa tarkastella, jos summa ei poikkea olennaisesti odotetusta.

        Laskun voi laittaa myös ehdolliseen automaattiseen maksuun. Silloin voi määritellä ehtoihin, minkä suuruinen lasku maksetaan automaattisesti ja muut pitää vahvistaa erikseen.

        Eipä siinä ole ihmeemmin tarkistamista, jos lasku on sovitun kuukausimaksun suuruinen. Tosin joillakin firmoilla on tapana liittää laskuihin myös tiedotteita, mutta ne voi lukea sitten kun joutaa ja viitsii.


    • Anonyymi

      Sehän on hyvä, jos laskut eivät automaattisesti mene maksuun. Kuka tahansa voisi lähetellä laskuja ja, jos ei yhtään katso mitä laskuja on maksussa, voisi epähuomiossa mennä läpi.

      Eikä tuo nyt niin iso vaiva luulisi olevan, että vahvistaa laskunsa. Niitähän voi vahvistaa vaikka kuinka monta kerralla. Minä ainakin haluan nähdä, mitä maksan.

      Ja kai voi tehdä suoraveloitussopimuksenkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      86
      1809
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      136
      1260
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      62
      1090
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      62
      956
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      77
      897
    6. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      84
      838
    7. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      826
    8. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      47
      817
    9. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      810
    10. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      799
    Aihe