Virtanen's ortopediset kengät nettikauppa

Anonyymi-ap

Virtanen's nettikauppa mainostaa sivuillaan ortopedisia lenkkikenkiä suomenkielellä . Mainostaa, että yli 4000 tutkimusta tehty ja myös HUS mainitaan suosittelijoissa. Epäilyni heräsi, kun yritin palauttaa tuotteet. Sähköpostilla ei yhteyttä ja puhelinumero asiakaspalveluun ei käytössä. Tilatut kengät huonolaatuiset ja vasemman jalan kengän pohja väärin liimattu tuoteviallinen. Klarnaan otin myös yhteyttä palautuskoodiin liittyen, koska en halua maksaa viallisista tuotteista. Ei mitään apua. Siellä hoonoa soomea puhuva naishenkilö kehoittaa ottamaan yhteyttä virtanen's nettikauppaan. Tyhmä ohje asiakaspalvelijalta koska OLIN JUURIKIN ILMOITTANUT, ETTEI KAUPPAAN SAA YHTEYTTÄ MITENKÄÄN! Ei ole tällä firmalla ihan puhtaat jauhot pussissa. Laitoin heidän fb- sivuille realistisen kommentin etteivät tekovikaiset kengät ole ortopediset. Samalla hetkellä kommenttini hävisi ja minut estettiin. Sivustolla on vain hyviä tai loistavia kommentteja näkyvillä.

9

863

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tossa kaupassa ei ole mitään rehellistä tai Suomalaista.

    • Anonyymi

      ei ole mitään hyvää sanottavaa! Ostin kengät mutta eipä kuulu ei, eikä kauppaan saa yhteyttä.

      • Anonyymi

        Sama ongelma!


    • Anonyymi

      Tilasin kengät 1,5 kk sitten eikä kenkiä ole tullut. Asiakaspalvelu ei vastaa, heidän sähköpostikin on epäilyttävä virtanenssoumi.com -päättyinen. Ihan selkeä huijaussivusto, älkää tilatko mitään! Onneksi sain maksun peruttua Klarnasta.

    • Anonyymi

      Minulla täsmälleen samanlainen kokemus kuin aloittajalla. Slip on -kengät olivat halpa, kitkerälle haisevat kopiot. Yhteyttä yritykseen ei saanut palautusta varten. Onneksi tilasin Klarnan kautta ja heidän asiaa tutkittuaan maksoin vain 3,99 € palautuskuluja vaikka kenkiä en ole palauttanutkaan. Tein Virtanen's-firmasta ilmoituksen Kilpailu- ja kuluttajavirastolle.

    • Anonyymi

      Jos firmalta ei suomenkielisestä sivustosta huolimatta löydy toimipaikka- tai sijaintitietoja, alkavat hälytyskellot soida. Suosittelut julkkisten ym. avulla aiheuttavat saman reaktion. Muutaman euron näennäisestä säästöstä voi koitua suuri harmi.

    • Anonyymi

      Jengi tilailee kenkiä ulkomailta tietämättä yhtään edes miten niissä menee koot? Ette oo Suomessa kauppoja löytänyt?

    • Anonyymi

      Hälytyskellojen pitäisi soida, jossa yrityksellä ei ole kunnollisia yhteystietoja saati toimipaikkaa. Samoin julkkisten suosittelut ym. ovat yleensä sataprosenttisesti keksittyjä.

    • Anonyymi

      Juu.
      Samaan huijauksen lankesin itsekin.Tilasin ortop.kengät,tulikin sisätossut,aivan levottomat.Palautin kengät osoitteeseen mistä ne oli lähetetty.Osoitetta ei löytynyt.Kengät tuli takaisin,en hakenut.Lähetin monta sähköpostia,ei vastausta.Menetin 62 euroa.Firmaan ei saa yhteyttä.Aivan huijausta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      80
      7671
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      74
      7494
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      166
      6069
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      55
      4966
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4159
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3900
    7. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      3592
    8. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      31
      3527
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      101
      3227
    10. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      11
      3067
    Aihe