Virtanen's ortopediset kengät nettikauppa

Anonyymi-ap

Virtanen's nettikauppa mainostaa sivuillaan ortopedisia lenkkikenkiä suomenkielellä . Mainostaa, että yli 4000 tutkimusta tehty ja myös HUS mainitaan suosittelijoissa. Epäilyni heräsi, kun yritin palauttaa tuotteet. Sähköpostilla ei yhteyttä ja puhelinumero asiakaspalveluun ei käytössä. Tilatut kengät huonolaatuiset ja vasemman jalan kengän pohja väärin liimattu tuoteviallinen. Klarnaan otin myös yhteyttä palautuskoodiin liittyen, koska en halua maksaa viallisista tuotteista. Ei mitään apua. Siellä hoonoa soomea puhuva naishenkilö kehoittaa ottamaan yhteyttä virtanen's nettikauppaan. Tyhmä ohje asiakaspalvelijalta koska OLIN JUURIKIN ILMOITTANUT, ETTEI KAUPPAAN SAA YHTEYTTÄ MITENKÄÄN! Ei ole tällä firmalla ihan puhtaat jauhot pussissa. Laitoin heidän fb- sivuille realistisen kommentin etteivät tekovikaiset kengät ole ortopediset. Samalla hetkellä kommenttini hävisi ja minut estettiin. Sivustolla on vain hyviä tai loistavia kommentteja näkyvillä.

9

881

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tossa kaupassa ei ole mitään rehellistä tai Suomalaista.

    • Anonyymi

      ei ole mitään hyvää sanottavaa! Ostin kengät mutta eipä kuulu ei, eikä kauppaan saa yhteyttä.

      • Anonyymi

        Sama ongelma!


    • Anonyymi

      Tilasin kengät 1,5 kk sitten eikä kenkiä ole tullut. Asiakaspalvelu ei vastaa, heidän sähköpostikin on epäilyttävä virtanenssoumi.com -päättyinen. Ihan selkeä huijaussivusto, älkää tilatko mitään! Onneksi sain maksun peruttua Klarnasta.

    • Anonyymi

      Minulla täsmälleen samanlainen kokemus kuin aloittajalla. Slip on -kengät olivat halpa, kitkerälle haisevat kopiot. Yhteyttä yritykseen ei saanut palautusta varten. Onneksi tilasin Klarnan kautta ja heidän asiaa tutkittuaan maksoin vain 3,99 € palautuskuluja vaikka kenkiä en ole palauttanutkaan. Tein Virtanen's-firmasta ilmoituksen Kilpailu- ja kuluttajavirastolle.

    • Anonyymi

      Jos firmalta ei suomenkielisestä sivustosta huolimatta löydy toimipaikka- tai sijaintitietoja, alkavat hälytyskellot soida. Suosittelut julkkisten ym. avulla aiheuttavat saman reaktion. Muutaman euron näennäisestä säästöstä voi koitua suuri harmi.

    • Anonyymi

      Jengi tilailee kenkiä ulkomailta tietämättä yhtään edes miten niissä menee koot? Ette oo Suomessa kauppoja löytänyt?

    • Anonyymi

      Hälytyskellojen pitäisi soida, jossa yrityksellä ei ole kunnollisia yhteystietoja saati toimipaikkaa. Samoin julkkisten suosittelut ym. ovat yleensä sataprosenttisesti keksittyjä.

    • Anonyymi

      Juu.
      Samaan huijauksen lankesin itsekin.Tilasin ortop.kengät,tulikin sisätossut,aivan levottomat.Palautin kengät osoitteeseen mistä ne oli lähetetty.Osoitetta ei löytynyt.Kengät tuli takaisin,en hakenut.Lähetin monta sähköpostia,ei vastausta.Menetin 62 euroa.Firmaan ei saa yhteyttä.Aivan huijausta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      52
      4397
    2. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      111
      4219
    3. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      43
      4120
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      69
      3968
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3394
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      67
      3279
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      152
      3261
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      17
      1602
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1531
    10. Jos sulla ei olis ollut tunteita

      Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?
      Ikävä
      129
      1150
    Aihe