ja tuloerojen kasvattamista.
Talouskurista kiinni pitäminen on ennen kaikkea luokkajaosta kiinnipitämistä
7
73
Vastaukset
- Anonyymi
Työelämä on murennettu niin, ettei ihmisille ole tarjolla kuin silppua, jolla ei tule toimeen. Niin ihmiset ajetaan köyhyyteen, jolloin tuille on aidosti tarve.
Tämän jälkeen yhteiskunnassa taivastellaan sosiaalimenojen kasvua
ja syyllistetään ihmisiä tukien nostamisesta.
Ongelman ratkaisuksi persuhallitus leikkaa tukia !- Anonyymi
Se on edelleen kokoomuksen hallitus tumpelo.
Noinko hyvin tyhmiin uppoo punikkien propagandavalheet? Uskomatonta.
Ja sit noi sun dramatisoidut johtopäätökset. Umpityperiä ja lähinnä osoittaa miten ei se ajatus kulje yhtään siellä korvien välissä.
Sehän se on, kunnon komusosialistin toiveuni, Luokkajako! Mihin sitä tarvitset? Kaikki pärjäävät kun suhtautuvat työhön oikealla otteella eivätkä kuten ay mafiosot jotka toitottavat jos työntekijä tekee hyvää tulosta, jotta siinä taas työnantajan perseen nuolija! Palkan pitää olla työn tuloksen mukainen eikä siihen voi käyttää mittarina mitään ay mafiosojen työsopimus vitsikirjaa!
Vain täten voimme päästä hyvinvointiin kestävästi!- Anonyymi
Hörri Heiskanen, tämä extyökkäri on nii in typerä ettei tajua ettei luokkajako ole suinkaan sosialistien toive, mutta toveri kokoomus yhdessä persujen kanssa toteuttaa sitä ?
Sehän on kirjattu heidän EK kapitalistien kirjaamassa hallitusohjelmassaan. Anonyymi kirjoitti:
Hörri Heiskanen, tämä extyökkäri on nii in typerä ettei tajua ettei luokkajako ole suinkaan sosialistien toive, mutta toveri kokoomus yhdessä persujen kanssa toteuttaa sitä ?
Sehän on kirjattu heidän EK kapitalistien kirjaamassa hallitusohjelmassaan.Siinä taas Lyyli näkee päiväuniaan, oikeistossa jokaisella on mahdollisuus mutta vasemmisto hamuaa luokkiin.
- Anonyymi
Ongelma asiassa on sinä ja kaltaisesi loispummieläkeläiset, ketkä irvokkaasti loIsivat nuorempien ikäluokkien piikkiin!
Sinä ja työnantajasi maksoitte eläkkeestäsi ALLE NELJÄSOSAN!
Niinpä te olette yhteiskunnan suurin taakka siihen asti, kunnes kuolla kupsahdatte! - Anonyymi
Extyökkäri kirjoitti:
Siinä taas Lyyli näkee päiväuniaan, oikeistossa jokaisella on mahdollisuus mutta vasemmisto hamuaa luokkiin.
Kuitenkin te loispummieläkeläiset yhtenä köörinä kommareista kokkareihin loisitte irvokkaasti nuorempien ikäluokkien piikkiin:-D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1201767
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991588Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy481099Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?43984Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29929Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50856Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s44822Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37780Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56778Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37760