Katumaasturi ajoi kahden ratikan edestä Espoossa Keilaniemessä. Vain vaivoin väisti.

Anonyymi-ap

Yritti kai tehdä U-käännöstä mutta oli jopa kahden ratikan ajolinjalla Kuusisaarentien ja Keilarannan/Otarannan risteyksessä. Ratikka joutui jarruttamaan ja siten näytti pelastaneen tilanteen. Ihmisillä varmaan kiva kun ratikka hidastaa yhtäkkiä?

Huh, en ollut koskaan ollut nähnyt tuollaista älyttömyyttä, että kahdesta eri suunnasta tulevasta ratikasta huolimatta ajetaan kiskoille. Tuli sillä sitten kiire pois ja jatkoi matkaansa Miestentielle. Luultavasti oli ensin ajanut sen risteyksen ohi ja sitten kai ajatteli, että voisi olla kivaa tehdä u-käännös ratikoiden reitillä punaisista liikennevaloista ja kahdesta eri suunnasta tulevasta ratikasta huolimatta.

Auto näytti Skoda Kamiq -merkkiseltä. Musta.
Tapahtui tiistaina 3.6.2025 illalla vähän ennen seitsemää.

Kumpihan jää kakkoseksi? Ratikkaan verrattuna se auto näytti pieneltä.

2

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On se varmaan aivan hirveetä kun ratikka joutuu hiljentämään yhtäkkiä ja aivan kamalaa kun vielä joku istuu matkustamassa. Miten tuosta selviää, on varmaan vähitään terapeutille mentävä. Onko kesä pilalla nyt lopullisesti? Aivan kamalaa.

    • Anonyymi

      Kädettömiä ja osaamattomia liikenteessä seassa, valitettavasti.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      294
      4791
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      135
      3076
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      53
      2995
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1551
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1252
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1199
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      7
      1016
    8. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      1001
    9. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      989
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      981
    Aihe