Vasemmistolais-kommunistista Sateenkaari järjestöä.
Meillä keskustassa ei tulisi mieleenkään Sateenkaarta tukea.
mm SKP liittyi Vasemmistoliittoon 1990.
Meillä keskustassa ei tulisi mieleenkään Sateenkaarta tukea.
mm SKP liittyi Vasemmistoliittoon 1990.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Häpeä Suomelle presidentin tuki.
Olen samaa mieltä. HO HOO, HO HOO!
Kepusss on paljonkin sateen kaari porukkaa
Presidentin ei pidä puuttua tuollaisiin ideologisiin pride tapahtumiin....varsinkin kun lapset joutuvat niissä
vaikeaan asemaan.
Tynkkynen, Vigelius, Bergbom
Stubukka ei varmaan ehtinyt miettiä yön yli, eikä kysyä itseään fiksummalta, kannattaako tähän ( kään ) imagon kiillotus & somepostaus hörhöilyyn lähteä.
Mulle ihan sama jos tää porukka haluaa keskenään juhlia yhtenä iltapäivänä, MUTTA, on täysin yliammuttua julistaa minkään medioiden taholta KOKO Kesäkuuta Pride-kuuksi ja hypettää asiaa joka toisesta kanavasta + laittaa julkiset virastot yms liputtamaan yms..Mikään muu agenda, taho, ryhmä tms , koskaan ikinä milloinkaan, ei ole itselleen vaatinut yhtä kuukautta asiansa mainostamisen , saati että sellaista olisi heille myönnetty. Someajan vouhotusta, mikä ei kyllä aja tämän (kään ) porukan itselleen asettamia ongelmia pienemmiksi. Kaikki kiintiötouhu vain syventää kuiluja, niin kouluissa kuin työpaikoillakin, kohta varmaan on julkisissa kulkuvälineissäkin erilliset Sateenkaari penkit ja voi sitä heteroa joka niillä kehtaa istua.
Stubb voisi vielä perua. Ei vajota tuollaiseen nuorena presidenttinä.
Punavihreitten ideologisiin leikkeihin.
Stubb tukee Putinia. Putin tukee Nato Setaa, joita ei salli Venäjällä.
Valehtelu on näköjään sallittu tällä palstalla.
Keskusta ja myös vanhoillislestadiolainen Keskustan kansanedustaja äänestivät eduskunnassa aikoinaan homo avioliittojen puolesta
Mutta persutrolli kedkustalaisena.
Kommunisti paljastaa persutrollin.
Näin kommentoi Suomen johtavan homopuolueen trolli suomen keskustan palstalla.