Mitä mies ajattelet

Lasten hankinnasta?
24482
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Mies ei voi vastata tähän oikein

Äänestä
  • Miksei voi?

    Äänestä

Voin nähdä itseni onnellisena sen oikean naisen kanssa, on lapsia tai ei. Ehkä tällä hetkellä ajatus on enemmän ei.

Äänestä

On jo yks ja haluaisin lisää🫄👶👶👶👶

Äänestä
  • No pöki pöki

    Äänestä

Minä en halua lapsia, olen siitä aivan varma. Jos kuitenkin tulisin raskaaksi, en tiedä haluaisinko tehdä aborttia. En tiedä miten reagoisin siinä tilanteessa. Se on kuitenkin erittäin epätodennäköistä, koska huolehtisin tarkkaan ehkäisystä. Ja koska tilanne on hyvin sekava tällä hetkellä, en voi tietää mitä ajattelisin abortin tekemisestä sitten, jos asiat selkiytyvät muuten. Olisinko järkevämpi enkä alkaisi miettiä, että lapsen saanti olisi ”tarkoitettu” koska se on niin epätodennäköistä. En tiedä miten kirjoittaa tämä ilman että se kuulostaa pahalta, mutta jos tämä aborttikysymys olisi este meidän välillä niin tekisin sen, vaikka se tuntuisi pahalta. Tuntuu kyllä tyhmältä kirjoittaa tällaista, kun en ole varma tunteistasi.. t. ap

Äänestä

Oikean naisen kanssa kyllä

Äänestä
  • No ilmankos....

    Äänestä

Lapset on mahtavia.

Äänestä

Taapero olisi kiva jos multa tulisi oikeaan aikaan.

Äänestä

vastaan tähän naisena ettei tule väärin käsityksiä että en halua lapsia vain jotta saa lapsen, enkä kaikkien miesten kanssa, siihen voi itse vaikuttaa. eikä ole pakko tarvetta saada lapsia.

Äänestä

Ei tu munkaa enää enempää ku yks. Sivusta.

Äänestä

Kalliiksi on tullut

Äänestä

Teoriassa voisi olla mahdollista vain sen yhden kanssa. Muutama seikka jotka häiritsee jokatapauksessa.

Äänestä

Mitä siittä pitäis ajatella

https://youtube.com/shorts/ND9RmbhHDy4?si=out5QK0crs_K35uk

Mulla niitä jo kaksi ainakin on voi olla että enemmänkin en tiedä täysin varmaksi ainakaan äidit ei ole mulle ilmotellu toisesta pitää vielä elatusmaksuja vajaa kymmenisen vuotta maksella ei mulla mitään lapsia vastaan ole mu tähän hätään en välttämättä tarvi lasta kun teettää tuo työttömyys onkelmia ettäkö näkisin poikaanikaan useammin mu hetkellinen mutka matkassa pojan äidin kanssa voi asioista sentä sopia

Äänestä

No yhden vois ja oishan se ihanaa jos saataisiin yhteinen vauva.

Äänestä

Olen liian arka ja voin henkisesti aika huonosti, niin ei olisi kiva olla isä.

Äänestä

Isoisäni sai lapsen 56-vuotiaana

Äänestä

Tunnen sen

Äänestä

Ei enää mulle

Äänestä

Elinkustannukset, Euroopan tila- ja turvallisuusympäristö ovat aivan liian huolestuttavalla tasolla. Vaikka haluttaisi tehdä, ei todellakaan kannata.

Äänestä

Kannatan

Äänestä

Miksikäs ei? Esteitä ei luulisi olevan.

Äänestä

Mitä siittä pitäs ajatella ei mua ole ainakaan lapset koskaan haitannu pitää vaan muistaa että lapsistaan pitää pitää huomikin että lapsella/lapsilla on välttämättömät usein tuloista riippuen jos ei muuten tahdo riittää välttämättömiin joutuu tinkimään omistaan/omastaan

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Lasten hankinnasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu