Eli mitä mieltä.. Nyt kun Eu kieltää Moneron suoran oston rahanpesulain nojalla mm. sen arvo räjähti.. Oli vuonna 2023 74e ja nyt siinä 200-300e eli itse kun asun Tor verkossa ja eri marketeissa niin kaikki ottivat Moneron ainoaksi käyväksi valuutaksi, ihan sen hankalan jäljityksen vuoksi.
Arvo sen kun nousee vaikka täällä se on kielletty, toisaalta eihän mikään kiellä ostamasta toista kolikkoa ja vaihtamaan sitä Moneroksi.
Sekavaa on muutenkin. Tein normaali krypto siirron, sain pankista soiton rahoitanko tai käynnistänkö minä ulkomaiden sotia?
100 eurolla tuskin sotaa missään aloiteta.
Monero ja EU
Anonyymi-ap
0
283
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann4893368Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1532385- 1352202
Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel371685Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä71685Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak2131436Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1811434Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset
He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien171307- 91212
- 571146