Kuinka moni vasemmistoliitosta on Venäjän salarakas?
Venäjän värväys.
9
314
Vastaukset
- Anonyymi
Supo tietää
- Anonyymi
Rajalaki äänestys paljasti Putinin puolestapuhujat.
Vihervasemmistosta ei löytynyt Suomen turvallisuuden ajajia. Onneksi demareissa sentään enemmistö ajatteli sitä.
Putinin ei oikeastaan huoli tehdä mitään, kun meillä on omat putinistimme.
Hesarissa tänään eräs elokapinallinen itki kun ei häntä valittu tehtävään, johon tarvitaan supon hyväksyntä. Epäilee sillä olevan jotain vaikutusta, kun hänet on useammin poliisin toimesta raahattu häiritsemästä liikennettä, kun ei ole noudattanut poliisin ohjeita.
Olisihan se ollutkin käsittämätöntä, jos supo ei tällaiseen olisi puuttunut, ja toveri olisi valittu tekemään myyränyötä työpaikkaan, jossa salattuakin tieto käsitellään.
Supolle täydet kymmen pistettä. - Anonyymi
Vasemmiston teot ja puheet aina Suomen kansan vastaisia. Miksi eivät arvosta kotimaataan?
- Anonyymi
Vasemmisto on perinyt skdl ja skp kommunismin katkeruuden ja kaunan isänmaatamme kohtaan. Jo sota aikoina he palvelivat kremlin piikkiin ja siksi heitä laitettiin kiven sisään. Kaikki maatamme tuhoava on kommunistivasujen ihanne.
- Anonyymi
Vähemmistöt ja marginaalit ovat heille tärkeimpiä.
- Anonyymi
Persut ei ole Venäjän salarakas vaan aitoa puhdasta Putinin Venäjää: ei vapaata mediaa, ei maahanmuuttajia, ei seksuaalista tasa-arvoa, ei nykytaidetta, ei ihmisoikeuksia, ei perustuslakia, ei kansainvälisiä sopimuksia <- nämä kaikki ovat Putinin ja persujen puoluekirjassa näkyvästi esillä.
- Anonyymi
Turha on perussuomalaisista puhua sontaa. Jokainen kyllä tietää vasemmistolaisten kommari taustan. SKDL ja SKP sen siittivät neuvostovenäjän sosialismin romahdettua. Vasukommarit vastustaa kaikkea sitä mikä edistää suomalaisten turvallisuutta ja systeemimme ylläpitoa. Mamuja he haluavat suomen täyteen, jotta sosiaaliturva romahtaisi ja syntyisi anarkia. Suomen vihamielisintä sakkia on vihervasut. Eli elokapinat, varikset, anarkistit ym kommunismin luomukset on vihervasukommunistien luomuksia.
- Anonyymi
Muutaman kohdalla turha puhua edes salarakkaasta. Kovin avointa tuntuu tuo vasemmistoliittolaisten rakkaus moskovan natsijuntan kanssa olla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka862483- 671435
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww811321EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje111192- 79905
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19890- 54763
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta101750Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe30743- 30696