Eduskuntaan perustettiin Nato-ystävyysryhmä, puheenjohtaja Mikko Savola /kesk)

Anonyymi-ap

https://demokraatti.fi/eduskuntaan-on-perustettu-nato-ystavyysryhma-tama-mies-nousi-johtoon

"Eduskuntaan on perustettu Nato-ystävyysryhmä, joka toimii yhteistyössä Suomen Atlantti-Seuran kanssa.
Nato-ystävyysryhmän ensimmäiseksi puheenjohtajaksi valittiin kansanedustaja ja Naton parlamentaarisen yleiskokouksen
varapuheenjohtaja Mikko Savola (kesk.).

– Nato-ystävyysryhmä antaa mahdollisuuden laajalle keskustelulle Naton roolista Suomessa ja siitä mihin suuntaan me haluamme puolustusliittoa kehittää. Tämän ryhmän tarkoituksena on lisätä tietoa Natosta kaikille kansanedustajille ja lisätä avointa kansalaiskeskustelua, Savola sanoo tiedotteessa.

Varapuheenjohtajiksi valittiin puolustusvaliokunnan jäsen, kansanedustaja Mika Kari (sd.) ja ulkoasiainvaliokunnan
varapuheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Vikman (kok.)."

4

169

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvä juttu!

      • Anonyymi

        2 kommenttia poistettu kun myönteinen juttu, jossa ei ketään haukuta? Millainen mode on 24:ssä? Säännöissä lukee, ettei saa maalittaa eikä haukkua, mutta yhtään keskustaa solvaavaa viestiä ei poisteta, vaan kun löytyy jotain myönteistä, niin johan alkaa kommentit katoamaan.


      • Anonyymi kirjoitti:

        2 kommenttia poistettu kun myönteinen juttu, jossa ei ketään haukuta? Millainen mode on 24:ssä? Säännöissä lukee, ettei saa maalittaa eikä haukkua, mutta yhtään keskustaa solvaavaa viestiä ei poisteta, vaan kun löytyy jotain myönteistä, niin johan alkaa kommentit katoamaan.

        Tietenkin täällä saa keskustaa puolueena solvata. Oletko vähän yksinkertainen?
        Puoluetta ei siis henkilöä saa ihan vapaasti maalittaa.


    • Anonyymi

      VKKn kansanedustajat boikotoi Natoryhmää eduskunnassa.

    Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      50
      4154
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1959
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      153
      1346
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      154
      1232
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      42
      1024
    6. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      192
      992
    7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      229
      976
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      947
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      55
      820
    10. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      122
      815
    Aihe