Työteko aiheuttaa kipua ja pahoinvointia

Anonyymi-ap

Nyt se on huomattu muuallakin kuin lieksassa... esim vantaalla!

Vantaan kaupungin kaupunkiympäristön toimialan työntekijät ovat kärsineet fyysisestä ja henkisestä kivusta sen jälkeen, kun heidät määrättiin helmikuussa etätöistä työpaikalle vähintään puoleksi työajasta.

26

167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lieksan korkeapalkkaiset johtajat, nyt oikeisiin töihin työpaikalle ja tapaamaan asiakkaita naamatusten.

      • Anonyymi

        Helppoa rahaa "etätöissä".


    • Anonyymi

      Työnteko vie terveyden, sitten joutuu istumaan sängynreunalla ja katselemaan miten kynnet kasvaa.

    • Anonyymi

      Työtön on aina voittaja! 🏆

      • Anonyymi
        UUSI

        Sisko todistaa väkevästi👽


    • Anonyymi
      UUSI

      En halua henkistä enkä fyysistä kipua, parempi siis pysyä työttömänä ja kelan lihapatojen ääressä!

      • Anonyymi
        UUSI

        Aina lotisuttaa, jos näen tykaluja? Joskus on jopa näen painajaisia, että tulevat väkisin hakemaan töihin ja palkka on 9e päivälle. Painajaisen jälkeen on hiki ja paita märkänä.


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        Aina lotisuttaa, jos näen tykaluja? Joskus on jopa näen painajaisia, että tulevat väkisin hakemaan töihin ja palkka on 9e päivälle. Painajaisen jälkeen on hiki ja paita märkänä.

        Siihen sitten auttaa pircca! ☝️


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        Siihen sitten auttaa pircca! ☝️

        No nyt tuli kiire hakemaan pirccaa 🏃‍♀️‍➡️🚴‍♀️


    • Anonyymi
      UUSI

      Nautiskellaan, pelaillaan ja kuulostellaan.

    • Anonyymi
      UUSI

      Se on hyvä se ettei tuota asiaa tiedetty aikaisemmin, männävuosina, sillä hirvittävän kauhistuttava olisi ollut se kipu ja pahoinvointimäärä mikä olisi ihmisiin kasautunut ja ilmoille purkautunut jos olisi tiedetty että työpaikalla oleskelu ainakin puolet työajasta aiheuttaa kipua ja pahoinvointia.😱

    • Anonyymi
      UUSI

      Jos kaupungin johtajisto tulisi viitenä päivänä viikossa, joka päivä 8-16 työpaikalleen, fakta olisi, että heillä ei olisi oikeita todellisia työtehtäviä sille ajalle. Etätyö on lusmuilua ja veronmaksajien rahojen hyväksikäyttöä. Kuka luotettava taho tekee työajanseurannan. Ei kukaan.

    • Anonyymi
      UUSI

      Tais korona olla vaan teillä yritys päästä töistä.

      • Anonyymi
        UUSI

      • Anonyymi
        UUSI

        valkoroskakalluissa on katsos se hauska puoli että ne ei ymmärrä olevansa valkoroskakalluja


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        valkoroskakalluissa on katsos se hauska puoli että ne ei ymmärrä olevansa valkoroskakalluja

        Saisko saman suomeksi,?
        ?


    • Anonyymi
      UUSI

      Määääää en niin töistä välitä, tehköön ne joita kiinnostaa.

    • Anonyymi
      UUSI

      Ketjusta ei ole yhtään poistettu henkilöitä jotka luistelevat usein voittoon.

    • Anonyymi
      UUSI

      Työteko aiheuttaa kipua ja pahoinvointia...

      Olen jäävi sanomaan. En tiedä kun en ole koskaan kokeillut...🤔

      • Anonyymi
        UUSI

        Laitetaan 3kk rankkaa lapiotyötä!
        T työkkärin tytöt


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        Laitetaan 3kk rankkaa lapiotyötä!
        T työkkärin tytöt

        Mikä on lapio? Onko se se laulaja, se Ruha Lapio?


      • Anonyymi
        UUSI

        Sana "ruha" voi tarkoittaa useita eri asioita riippuen kontekstista ja kielestä. Tässä yleisimpiä merkityksiä:

        1. Arabialainen ja sanskritin kieli
        Sielu/henki: Yleisimmin arabian kielessä "ruha" (رُوح) tarkoittaa sielua tai henkeä. Tämä on yleinen merkitys myös monissa muissa kielissä, joihin arabia on vaikuttanut, kuten esimerkiksi hindin kielessä.
        Kasvanut/kohonnut: Sanskritin kielessä "Ruha" (रुह) voi tarkoittaa "yksi joka on kasvanut tai kohonnut", ja se voi viitata henkiseen kasvuun tai positiivisiin ominaisuuksiin. Sitä käytetään myös nimissä.
        2. Unkarin kieli
        Vaatteet/puku: Unkarin kielessä "ruha" tarkoittaa vaatteita, asua tai pukua.
        3. Kroatian kieli
        Ruho-sanan taivutusmuodot: Kroatian kielessä "ruha" on taivutusmuoto sanasta "ruho", joka voi tarkoittaa esimerkiksi "ruhoa" (eläimen tai ihmisen) tai "nyljettyä nahkaa".


      • Anonyymi
        UUSI

        Ruha

        Substantiivit
        1. puku
        2. vaatetus
        3. asu
        4. vaatteet
        Muut/tuntemattomat
        5. kangas
        6. vaate
        7. mekko
        8. leninki
        9. vaatekappale


    • Anonyymi
      UUSI

      Ruhan kyläyhdistys ry järjestää lauantaina 8.6. Avoimet kylät -kesätapahtuman. Tapahtuman tavoitteena on tuoda kesäviikonloppuna yhteistä toimintaa kylälle ja kyläläisille. Tapahtumaan tavoitellaan kävijöitä myös muualta.
      Tapahtuma on kaikille avoin ja toivottaa tervetulleeksi eri ikäiset. Ohjelmassa on toiminnallisuutta ja leikkimielisiä lajeja, joihin halukkaat saavat osallistua iästä riippumatta. On perinteistä saappaanheittoa tai kevyemmin voi kisata tulitikun heitossa. Lapsille juoksukisaa ja pehmolelubongausta.

      Ruhan koululta lähtevä luontopolku Nurmonjoen rantaan kannattaa käydä myös testaamassa. Tapahtumassa pääsee rapsuttamaan Kaverikoiria ja etenkin lapset pääsevät toteuttamaan luovuutta kesätaiteilijan kanssa.

      Kaikkien osallistujien kesken arvotaan palkinto sekä lasten että aikuisten sarjassa. Halutessaan voi tulla vain kahvittelemaan ja seuraamaan muiden kisailuita. Vain kahvio maksullinen. Varaa käteistä tai maksa mobilepaylla.

      Yhteistyössä tapahtumaa ovat toteuttamassa Ruhassa toimivista yhdistyksistä: Koskelankylän metsästysseura, Lapuan Virkiän Ruhan kyläosasto, Ruhan maa- ja kotitalousnaiset, Lapuan 4H kerho.

      Lisätiedot
      [email protected]

    • Anonyymi
      UUSI

      Ruha on Saimaa suurin ja suosituin retkisatama. Sesonkiaikana veneitä riittää mutta laituriin kyllä yleensä mahtuu. Ruuhonsaarien harjusaaret ovat myös Saimaa Geopark-kohde.

    • Anonyymi
      UUSI

      Ruha Benjamin is the Alexander Stewart 1886 Professor of African American studies at Princeton University where she specializes in the interdisciplinary study of science, medicine, and technology with a focus on the relationship between innovation and social inequity.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      120
      1797
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1608
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      49
      1144
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      44
      1020
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      939
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      866
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      46
      848
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      800
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      788
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      770
    Aihe