Persujen ay-siipi kapinoi.

Ne duunarit, jotka hölmöyttään ovat äänestäneet persuja,, kaikkoavat pian muiden puolueiden kannattajiksi, jos sekoomuksen ek:n linjalla jatketaan.
15196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

On tullut huomattua ja me suomalaisten asioita ajavat 88-persut tiedämme missä he asuvat !

Äänestä

Tuskin ainakaan duunarit lähtee, jos edes jonkin sortin muistin omaa. 2019-2023 duunarin ostovoima ROMAHTI noin 20%, asuntolainojen korot nousi yli 4%:iin, valtionvelka nousi noin 50%, bensalitra olisi nyt 3€, MILJARDIEN laskuja ennallistamisesta, päästökaupasta, susi-Sotesta tulossa, äärivihervasudemu hallituksen toimien seurauksena!!! Melkoinen ÄÄLIÖ pitää olla, jos moista kuritusta kaipaa!!

Äänestä
  • Valehtelu on näköjään sallittua.

    Äänestä

  • Ja aihe aina vaihtuu,kun alkuperäinen ei miellytä


    Lue iltalehdestä.

    Jokohan taas käy kuin ennenkin että persut jakaantuu taas kahtia, kuten aina hallituksessa ollessaan?

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Ja aihe aina vaihtuu,kun alkuperäinen ei miellytä


    Lue iltalehdestä.

    Jokohan taas käy kuin ennenkin että persut jakaantuu taas kahtia, kuten aina hallituksessa ollessaan?

    Toivottavasti.

    Äänestä

Hienosti Riikka ajaa puolueen ja Halla-ahon äärioikeisto politiikkaa .

Äänestä
  • Joka ei kuulu kunnon duunarin puolueeseen.

    Äänestä

Ei kannata liikaa demareiden iloita näistä duunareista. Nämä ovat tuuliviirejä ja liikkuvat pian pois jos niikseen tulee.

Äänestä
  • Älä itke.

    Äänestä

Puolet persuista huomasi kuinka paska osui tuulettimeen.

Äänestä

Sehän oli odotettavissa. Peruspersut ovat liittoihin kuuluvia jotka ei voi ymmärtää ettei duunari halua asioitaan edustaa.

Äänestä

"kaikkoavat pian muiden puolueiden kannattajiksi" ?

Ovat ottaneet hatkat persuista jo jokunen aika sitten.

Äänestä

Myös meidän baarin kelapersut kapinoi. Eivät ole tyytyväisiä sosiaaliturvan ja työttömyysturvan leikkauksiin.
No, onneksi persun mummo vielä hengissä. Antaa kaljarahaa!

Äänestä

Persujen ay-siipi ei kapinoi mitään, vaan Riikkuli on ohjeistanut heidät puhumaan, ikään kuin duunarin asian puolesta.

Syynä on persujen kannatuskato, joka alkaa aiheuttaa paniikkia myös ps-eliitissä.

Äänestä

Äh, nehän vaan haalii niitä kannattajia siitä "kuplasta".
Ihan kuten perussuomalaiset muutoinkin esittää olevansa "jonkun puolella"

Ja hyvinhän se on tähänkinasti toiminut

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ne duunarit, jotka hölmöyttään ovat äänestäneet persuja,, kaikkoavat pian muiden puolueiden kannattajiksi, jos sekoomuksen ek:n linjalla jatketaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu