Sohvi ja Oras vauhdissa!

Anonyymi-ap

Oli TAAS eilen naurussa pitelemistä, kun Sohvi Virta oli yhdessä Oras "monkey" Tynkkysen kanssa telkkarissa, ja ihan vakavana selosti, että NYT Vihreät ovat huolissaan Suomen velkaantumisesta, varusteluun ei saa laittaa lisää rahaa!!! Eivät rassukat muistaneet olleensa hallituksessa, joka ajoi suomen Naton jäseneksi ja vieläpä VIHREIDEN Pekka Haavisto allekirjoitti liittymisasiakirjan!!!!!! Olisi nyt luullut HEIDÄN, jos kenenkä tietävän MIHIN SUOMEN SITOUTTIVAT!!!! Nyt on suorastaan NAURETTAVAA syyttää tuostakin Orpon hallitusta.

12

332

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin ja Niinistön ville juoksi pitkin käytäviä eu:ssa hiki päässä että saisi Suomelle lisää ilmastomaksuja. Vihreiden virheiden puheisiin pitäisi aina lisätä äänitettyä yleisönaurua.

      • Anonyymi

        Kyllä moni suomalainen vielä hieraisee silmiään, kun näkee/kokee, mihin jamaan äärivasudemuvihreiden KUNNIANHIMOINEN ILMASTOTAVOITE maamme saa, miksi teollisuus pakenee yhä kiihtyvään tahtiin, kun tulee ekat päästömaksut, sekä laskuja ennallistamisesta sekä korkolaskuja 50miljardin valtio velasta 2019-2023 kaudelta.


    • Anonyymi

      Kiitos vkl moktar gubta.
      Tule ma klo 10 omalla nim

    • Anonyymi

      Pitää muistaa että he ovat poliitikkoja ja niiden puheisiin pitää suhtautua sillä että ne puhuu täyttä palturia.

      • Anonyymi

        Tarkoitatko. Että roisto on roisto?


    • Anonyymi

      Tuli kyllä revettyä ihan ääneen pitkästä aikaa kun kuulin vihreiden kehuvan itseään talousosaamisella , siis puolue joka ottaa elättejä ja haluaa maasta kokomaailman sosiaaliviraston , haluaa pitää rajoja auki joka suuntaan ja vaikka valloittajille yms yms ., jotain rajaa hei juttuihin , menee sinne puran luokkaan jo nämä .

      • Anonyymi

        Eihän tyhmä ajattelekaan nokkaansa pitemmälle. Ei heille tule
        mieleenkään mihin heidän toimensa pitemmällä aikavälillä johtavat.
        Tai sitten eivät yksinkertaisesti edes välitä.


    • Anonyymi

      Loistavaa! Kun noi on vallassa niin kannatus"nousee"🤣

    • Anonyymi

      kaksi aivovammaista, pitäähän heitä ymmärtää.

      • Anonyymi

        Ei mikään pakko.

        Ymmärrättömyyttä vain lisää, niin saadaan kunnon sota tänne onnelaan.

        Tasapuolisuutta tappamiseen!


    • Anonyymi

      kaksi vajakkia.

    • Anonyymi

      Sohvi ei tällä kertaa itse muistanut lukea läksyjään.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      167
      11023
    2. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      114
      6252
    3. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      171
      5601
    4. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      87
      5517
    5. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      177
      4510
    6. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      78
      4382
    7. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      50
      3997
    8. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      61
      3880
    9. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      30
      3538
    10. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      87
      3127
    Aihe