Minä rakastan Sinua

vaikka oletkin ikävän äkäinen. ⚡
R a k a s 💝
📝

13

399

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Äkäisyys voi johtua turhautumisesta ja epätietoisuudesta jos juttu ei meinaa edetä. Oon monet kerrat saanut huomata että niin kutsutut soidinmenot ovat lähinnä kissa hiiri-leikkiä. Roolit vaihtuvat aina välillä. Silloin kun toinen osoittaa kiinnostusta niin toinen heittäytyy kylmäksi ja vaikeasti tavoiteltavaksi. Lopulta siihen koko kuvioon kyllästyy. Toisia ihmisiä pitäisi osata tulkita ja olla vieläpä rohkea. Rohkea rokan syö. Minulle vierasta hommaa kaiken kaikkiaan.

      • Sait miettimään ja pohtimaan, miksei asiat etene. Rakkaan lähellä on kuitenkin niin hyvä olla, ettei armastelu kaipaa negative-käytöstä. kummaltakaan tietty. Rohkeita pitää olla, kummankin. Ei parisuhteessa ole mitään vastuuta kantavaa kapteenia, vaan yhdessä siellä purjehditaan, millä tavalla se eteneminen, kommunikaatio sitten tapahtuukin.


    • Anonyymi

      Minulla on omat ongelmat, äkkiväärä olisi ehkä oikea ilmaisu. Sinä olet tasainen. Yritän hillitä itseäni mutta jostain syystä saat äkkivääryyttä minussa aikaan! En luota sinuun pohjimmiltaan ja luulen, että puijaat minua😳

      • Minusta on niin suloista sellaiset kiukuttelut, selänkäännöt ja äksyilyt. Tulee ihan mieleen lapsonen joka ei usko mitään eikä kuuntele mitään, ja vaikka jotain kuuliskin - ei varsinkaan ymmärrä mitään. Huijareiksi ja puijareiksi synnytään, mä synnyin ihan toisiin maailmoihin.


      • Anonyymi
        OutoIintu kirjoitti:

        Minusta on niin suloista sellaiset kiukuttelut, selänkäännöt ja äksyilyt. Tulee ihan mieleen lapsonen joka ei usko mitään eikä kuuntele mitään, ja vaikka jotain kuuliskin - ei varsinkaan ymmärrä mitään. Huijareiksi ja puijareiksi synnytään, mä synnyin ihan toisiin maailmoihin.

        Toi laittoi miettimään. Mun vaan vaikea luottaa toiseen , varsinkin rakastuneen miehen sanoihin minulle. Mielummin otan vastaan negatiivisen kuin positiivisen. Oh my gosh


    • Anonyymi

      Pitäisi pyrkiä tasaisuuteen.

      • Niin pitäisi pyrkiä puhumaan nätisti, rauhallisesti ja viisain sanoin. Mutta aina ei jaksa. Ei edes joka kerta!


      • Anonyymi
        OutoIintu kirjoitti:

        Niin pitäisi pyrkiä puhumaan nätisti, rauhallisesti ja viisain sanoin. Mutta aina ei jaksa. Ei edes joka kerta!

        En halua elämääni sellaista ihmistä, joka ei osaa puhua rauhallisesti! En voi sietää sellaisia ihmisiä! Pakit tulee heti jos yksikin tummatukkainen mies osoittaisi olevansa sellainen! Ja ketään sellaista ei voi elämääni koskaan tulla, joka on häiriköinyt vuosien ajan!


    • Anonyymi

      Joskus harvoin 😁 minäkin rakasta.. ❣️

    • Anonyymi

      Tämä ei liity minuun mitenkään mutta myös turhaantuminen aiheuttaa ainakin minussa äkäisyyttä. Itsellä on tilanne jossa suunnitelmat tulee menemään ihan uusiksi sairastumiseni vuoksi, koska enhän voi sairaana osallistua kyseiseen tapahtumaan kunnossa jossa hädintuskin kykenen seisomaan jaloillani. Olen viimeksi kaksi vuotta sitten ollut kipeänä, joten potuttaa ihan kunnolla.
      en nyt muutamaan päivään ole kyennyt tekemään mitään kivaa ja mieltäylentävää, joka saa minut ärsyyntymään vielä enemmän, vaikka enemmän harmittaa tuo virallisempi meno, josta poisoleminen aiheuttaa kaiken muun lisäksi myös merkittävät taloudelliset tappiot. Ja milloinka se raha ei olisi tarpeeseen? Minulla tulee olemaan hirvittävän suuria rahamenoja joten täytyy sitten tehdä tämä tappio jossain vaiheessa takaisin..

      • Hei, luin kirjoituksesi hyvin hyvin mietteliäänä. Tuli surullinen ja myötätuntoinen olo tilanteesi vuoksi. Hyvä kirjoitus miten kaikki vaikuttaa kaikkeen. Elämä tuo tullessaan tilanteita, joissa vain äkäilee ja tuskailee, itselleen ja lähipiirilleen, ja toivoo ettei kukaan asetu vastahankaan.


      • Anonyymi

        Itsekin kokenut tota. Sun annettava itsellesi lupa vaan olla ja lupa olla hyödytön. Levätä ja kerätä voimia. Mietit varmaan miksi sinun elämääsi on sallittu tuo kaikki. Aina ei saa vastausta. Itse rukoilen noissa tilanteissa koska rukous siirtää vaikka vuoria. Huokauksetkin voivat olla rukousta jos sanoja ei löydy. Jumala tietää rahatilanteesi. Hän tietää sinun tarpeesi ja siihenkin voit rukoilla hänen apuaan. Kaikki kääntyy vielä parhain päin. Yritä olla luottavainen ja älä menetä toivoasi. Oon hengessä mukana. Taivaan isän siunausta elämäsi ylle! ❤️🙏⚓


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      177
      11208
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      54
      5328
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2565
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      37
      2256
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1781
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      43
      1685
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1320
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      36
      1275
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1096
    10. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      112
      1014
    Aihe