Ovatko suomalaiset harvinaisen viisaita vai ei. Daciassa pieniä puutteita mutta ihan kelpo auto kokonaisuudessaan. Kiinarenkaat voi vaihtaa parempiin ja Rombatin heikko akku myös vaihdettavissa parempaan. Jäljelle jää vain jenkemin vieno tuoksu. Siitä ei valitettavasti pääse eroon. Ei millään.
Miksei Dacia kiinnosta
18
275
Vastaukset
- Anonyymi
- Dacia - On - "Järki-Ihmisen-Auto " - SiiS - Ota Omista ja Aja Dacialla - !
- Anonyymi
Olenko siis järjetön immeinen kun kierrän Daciat kaukaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olenko siis järjetön immeinen kun kierrän Daciat kaukaa?
Olet järjetön, jos se olet sinä, joka tekee noita järjettömiä aloituksia. Jenkemi, jenkemi, jenkemi....Miksi Rombatin akku pitäisi vaihtaa, kun se toimii hyvin?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olenko siis järjetön immeinen kun kierrän Daciat kaukaa?
Tavallaan olet. Autoihin toki voi suhtautua tunteella, mutta harvalla loppujen lopuksi on varaa mennä täysin tunteella. Paitsi tietysti negatiivisella tunteella, siihen on köyhimmälläkin varaa.
Dacia on ollut kiva kottero vuokra-ajossa Etelä-Euroopassa, miksei se olisi sitä kauppakassina tai työmatka-autona täälläkin. Suomessa Sanderon hinnassa on vain jotain outoa läskiä, joka pitkälti selittää sen heikon menestyksen Suomessa. Läskiä on siis reippaasti enemmän kuin korkea arvonlisävero ja autovero selittävät. Pari tonttua liikaa...10%
Oma "tunne autoni" olisi vanha vuosimallin 1985 Lancia S4, tunne riittäisi, kukkaro ei. Ja siinä hintaluokassa ne muutkin tunteella valittavat liikkuvat, joten on parempi valita järjellä niin ykkös- kuin kakkosautokin.
- Anonyymi
Dacia hyytyy 20-asteen pakkasessa ei lähde käymään ynm. T. OOpeli amigo
- Anonyymi
Miten vältän Dacia- merkkisen taxin tulon kun tilaan osoitteeseen Espanjassa.
- Anonyymi
Helposti. Por favor, no Dacia para mí
- Anonyymi
Dacia takseja on siellä niin paljon, että mahdollisuus sen tulemiseen on suuri. Voit tehdä itsestäsi naurettavan ja omituisen vaatimalla jotakin tiettyä merkkiä autoa tilatessa. No es dificil.
- Anonyymi
Miten vältän Dacia- merkkisen taxin tulon kun tilaan osoitteeseen Espanjassa...........Hyppäämällä kiikkuun
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten vältän Dacia- merkkisen taxin tulon kun tilaan osoitteeseen Espanjassa...........Hyppäämällä kiikkuun
Ootko monta kertaa tehnyt tuon. Taitaa olla vain puhetta. Sitähän maailmaan mahtuu.
- Anonyymi
On aika hankalaa vältellä Dacioita Espanjassa ja kiertää ne kaukaa. Parempi pysyä poissa sieltä.
- Anonyymi
Kyllä niin on että kahta en vaihda. Daciaa ja Turun sinappia. Sanokaa trollit mitä sanotte. Kyllä näin on.
- Anonyymi
Daccia rokkaa. Toyotat kierrän kaukaa. Rombatin akku on muuten hyvä. Nyt jo kahdeksas vuosi käytössä.
- Anonyymi
Turun sinappi on nykyään ruattalaista kuraa, pilasivat reseptin kun siirtyi sinne eivätkä sen koommin ole osanneet korjata sitä. Auran sinappi tehdään turun sinapin vanhassa tehtaassa vanhalla reseptillä.
- Anonyymi
Dacia-taksin voi välttää kävelemällä. Elimistökin kiittää, kunto nousee .
- Anonyymi
Tämä oli hyvä neuvo. Myös se että ennemmin syön vaikka matoja toimii!
- Anonyymi
Dacia on hyvä. Check. Rombatti on hyvä. Check. Vieno tuoksu on hyvä. Check. Renkaat ovat mustat ja melkein pyöreät. Check.
- Anonyymi
Haisevia autoja daciat, nou nou sanon dacioille.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1532984Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3702069- 411825
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii391796Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321421Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931221- 541173
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul328975Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles112956Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53792