Mulla oli viime viikolla ihan selvää ovislimaa (sinkuvaa, venyvää, paukkuvaa...) Ja se loppu perjantaina. Laskureiden mukaan mulla ois ollu ovis kuitenki vasta maanantaina, jolloin ei enää mitään limaa ollu, mut tiistaina alkanu kova vihlonta oikealla alavatsalla ja rinnanpäät hellänä. Eli oliko se ovis nyt sitte sillon viime viikolla vai nyt maanantaina?!
osaisko joku vastata
ovis bongari
2415
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mäkin oon yrittänyt laskea tota ovista ja kuunnellut kehoani. Samoin mulla tulee ennen ovista limaa .... Mut sit kun laskujan mukaan pitäs olla ovis ei limaa niin tule, et mäkin oon aatellu et onks se kaikilla se puoliväli kierron. Montako päivää sulla oli kulunut kun olisi ollut ovis ?
Ku mulla on kierto 28 pv niin laskureiden mukaan ovis ois ollu 4.7 ja limailua oli kai 28.6-1.7, mut nyt sitte ois niitä muita ovis oireita. Viimeset menkat alko 20.6... Kai se on vaan parasta varmistaa ja puputella joka toinen päivä koko kierron ajan! ;)