Hauskimmat häppärit

Anonyymi-ap

Baareilla ei mene nykyisesllään kovin hyvin. Hinnat ovat nousussa ja asiakkaita näkyy vähemmän kuin ennen osin taloustilanteen ja osin baarissa istumisen muututtua epätrendikkääksi.

Ennen vanhaan häppärit olivat suosittuja ja toisinaan vetivät baareja hyvinkin täyteen. Kysymys kuuluukin onko pk-seudulla tai miksei myös muualla enää hauskoja häppäreitä, jotka saavat baarit täyttymään vai onko tämä jo kokonaan mennyttä maailmaa?

En nyt välttämättä etsi kaupungin halvinta kaljaa vaan lähinnä parasta häppäritunnelmaa. Kukaan tuskin haluaa lähteä baariin, jos sisällä on vain baarityöntekijä ja pari asiakasta. Ehdotuksia baarista, jossa on hyvä meininki ja runsaasti tunnelmaa häppäreiden aikaan!

1

123

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

        Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
        Maailman menoa
        251
        9334
      2. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

        Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
        Kommunismi
        5
        2801
      3. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

        Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
        Maailman menoa
        209
        1932
      4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

        saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
        Maailman menoa
        105
        1920
      5. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

        kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
        Maailman menoa
        64
        1408
      6. Missä vaiheessa

        Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
        Ikävä
        139
        1401
      7. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

        Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
        Ikävä
        128
        1317
      8. Kyriake=Kirkko

        Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
        Kaste
        93
        1006
      9. Uusi mahdollisuus

        Mitä tekisit toisin, jos saisit siihen mahdollisuuden?
        Ikävä
        71
        911
      10. Odotanko ihan

        Turhaan jotain välillemme?
        Ikävä
        40
        828
      Aihe