kuntapäättäjät ja uudet hallitus ja lautakunnat pirkaanmaa ja sastamala.

Anonyymi-ap

tääs oli lehdes uusia päätöksiä. aika moni päättäjä saa valmiit suunnitelmat ja päätökset jo tehty muutaman ihmisen kaveripiirissä ja valtuusto vaan leimaa ja allekirjoittaa.tämä näkyy kyllä päätöksissä.juttu tyrviksessä.

moni kokoomuksen edustaja ja virkamies on kavereita ja avoimuus on poissa. kuntalaiset ja asiakkaat hallinnossa ei tiedä että päättäjät ja virkamiehet keskenään sopii asiat selän takana.kaipaan rehellisyyttä päätöksentekoon.
moni kiinteistö kauppa on outo.tätä seurakuntataloa jo varmaan kabinetissa sovittu jollekkin ja sit oikea ostaja ja seurakuntalaiset jätetään ulkopuolelle.tämä hyvä esimerkki näistä epäselvistä touhuista jotka haiskahtaa jo ulospäin suhmuroinnilta.
moni yrittäjä ei saa kaupungilta ostettua kiinteistöä,ne on varattu kokoomuksen rahoittajille ja kavereille varmaankin. outoa hallintoa.

6

314

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ootko käynyt Äijä kivellä? Tuntuu vaan, että olet asioista niin hyvin perillä. Kirvesmiehen pari jonossa näitä tietoja jaetaan suusta suuhun. Kaikki paikallis poliitikot kätellään. Tervetuloa!

    • Anonyymi

      jospa ne asiat päättään äijänkivellä se selittäisi monta asiaa.
      miksi sastamalassa toinen yrittäjä ei saa ostaa kiinteistöjä ja toinen saa kaikki ostettua kaupungilta alehintaan ?ei ole reilua.toinen saa tarjouspyynnön kaupungilta ja toinen ei. epäreilua.

    • Anonyymi

      Ootkos lukenut tuon toisen kirjelmän, jossa kerrotaan postin jakajan tiedon levityksestä? Siitä voi saada hyvän käsityksen Vammalalaisesta päätöksentekemisestä. Kun Äijän kivi vielä otetaan tähän mukaan, niin alkaa avautua asian kuvio kaikille. Kirvesmieskö tätä kuntaa oikeasti pyörittää?

    • Anonyymi

      Ovatko Vammalalaiset Hiljainen kansa? Minusta tuntuu, että pari keskustelijaa keskustelee, muut vaikenevat. Ovatko nämä aiheet liian vaikeita vai miten saataisiin Tyrvääläisiä jutulle? Tämä on vain minun mielipide.

      • Anonyymi

        Airot tyrvääläiset ei teille Vammalan kylän asukeille puhu, eikä omia tietämisiänsä tänne kirjoita.

        Tyrvää oli ja on aito la jaaja emopitäjä, jonka keskelle tuollainen syöpäläiskauppala Vammala vuonna 1907 muodostui. Sitten se käenpoika-kauppala söi koko Tyrvään pois 1973. Ei ollut reilua meininkiä silloin, kun mokoma pentu löi ja söi isänsä.


    • Anonyymi

      Samaa mieltä kuin ap. Olen kiinnostunut erityisesti sastamalaisten ajattelusta. Kertokaa rohkeasti mitä onkelmia ja ratkaisuja Teillä on?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      164
      15247
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      90
      3755
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      137
      3054
    4. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      279
      1504
    5. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      54
      1466
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      159
      1407
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      115
      1304
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1274
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1101
    10. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      208
      1029
    Aihe