Kokkolan Halpa-Halli Oy:n suunnan on käännyttävä – ”Ei perse kestä tehdä monta vuotta miinuksia!(keskipohjanmaa lehti)
Pyhäjärven väkimäärän ostovoima ei riitä pitämään yllä kolmea elintarvike-päivittäistavarakauppaa, Rillantori, K-kauppa ja Halpa-Halli.
Kun näin on, ennakkoiden tulevaa, se on nyt jollekkin ajolähtö, kolme on liikaa.
Pyhäjärven väkimäärän ostovoima ei riitä pitämään yllä kolmea elintarvike-päivittäistavarakauppaa, Rillantori, K-kauppa ja Halpa-Halli.
Kun näin on, ennakkoiden tulevaa, se on nyt jollekkin ajolähtö, kolme on liikaa.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Voisko tavaravalikoimaa supistaa.
Valtavasti purkkia ja pussia.
Virvoitusjuomientarjontaa hyllykaupalla..
Kyllä lapset leluja tarvitsee, ei niitä muualla ole kun Halpa hallissa..
Säästöt näkyy eli rahapussi on tyhjä
Kenellä se Perse ja Niska kestää😆
Kysellään!!!
sittekö tekköö 6 milijuunaa persnettoo , nii lopetta sitte!
- ei ennen ...
elikkä ens vuonna tähä aikkaa ...
Ee haettoo, kiuruveellä o hyvä tokmanni
Pyhäjärvellä kaupoissa myydään eioota.
Ei Pyhäjärven liikkeissä paitsi S market ja abc voi asioida ilman että omistajat Hyökkii päälle🌈💦💦💦
Kepujuntit käy Osuuskaupassa, kun Ääääskaupoista saa POOOONUSTA.
Varkaita ei siedä kukaan, piste.
Ei tänne mitään kolmea kauppaa tarvita meillä on kaivos
Ei niin.eikä meillä tarvita hyvinvointitaloa meillä on kaupungintalo.
Kepuli valehteli jälleen.
Kapteeni Kepu asialla!
Etkö raukka pysty sanomaan suoraan ketä tarkoitat? Kaikki tietävät ketä vihaat. Olet vihjailuissasi täysin munaton "mies" siis mieheksi kutsuttu, mutta..
Hän on miehenä ja ihmisenä paljon sinua parempi ja se näkyy keljuttavan.
Minusta Pyhäjärven Halpa-Halli on mennyt vain parempaan suuntaan viime vuosina, laatu on parantunut esim. naisten vaatteissa ja kengissä, ja on isompiakin kokoja! - Kallein kauppa Pyhäjärvellä on nyt K-kauppa, mutta ehkä sekin säilyy postipalveluiden ansiosta. Muuten en sitä paljon jäisi kaipaamaan, palvelu on korkeintaan neutraalia, ystävällistä ei koskaan. - Tämä Pyhäjärvi on ihan ok rauhallinen paikkakunta, mutta ystävällisyyttä täällä puuttuu ihmisiä kohtaan, mutta mennäänpä tästä vähän itään päin, niin ihmiset ovat aivan erilaisia, positiivisessa mielessä!
Noh ei halpahallin palvelukaa kovin kaksista oo....myyjät laiskoja ja persiit levenny. Ja aina murjottavat ku vihasia oisivat
Yllätys kaikille Pyhäsalmen eli Pyhäjärven keskustaajamaan on huhupuheiden mukaan tulossa uusi ja uljas kauppa. En halua nyt tässä kohtaa mainita tämän enempää sillä huhupuheet on huhuja
Joo..veljekset keskinen laajentaa tänne..siihe tulee ravintolat hotellit.tanssipaviljonki....ym myymälöitä....
Joo, "uusi kauppa" muodostuu kevyenliikenteen väylän oheen, puistopiriä -ja pullo+pillerikauppa.
Pitää muistaa kumartaa Tikkalanmäen vallaspiiriä Pyhäsalmen iltayö-elämän vilkastuttamisesta.
Ihmisiä he ovat, päihteiden kuluttajatkin,ja johonkin heidän on nimikkokauppansa saatava.
No minähän takia
Oletpa negatiivinen